Şizofreniyatım - 1

Azizim Günlük,

Geçen gün aklıma geldi. Benim gibi önemli birinin hayatı, ileriki dönemlerde iyice zıvanadan çıkacak ve yozlaşacak olan dünyaya örnek olması için kaydedilmeli. Bu fedakarlığı ben yaparım dedim ve kollarımı sıvadım. Bunu benim yazdığımın kanıtı olsun diye de parmağıma mürekkep sürdüm ve word dosyasının sağ üst köşesine denk gelecek şekilde monitöre bastırdım. Niye sağ üst köşe onu ben de bilmiyorum. Bu bilinçsizliğim yüzünden sonra karar değiştirdim ve aslında sol orta köşe olmalı dedim. Bir de oraya parmak bastım. Diğerini de silmeye çalıştım ama olmadı. Mürekkep özel üretimmiş meğerse çıkmıyor. Monitörüm piç oldu en çok ona üzüldüm.

Sabahleyin hoparlörlerden yurt koridorlarına yayılan, "Yeni gelen çamaşır makinesinin içinden müdürün beyaz iç çamaşırları alınmıştır. Alan lütfen geri getirsin!" anonsu yüzünden arkadaşlarla yerle bir olduk. Adeta yerle bütünleştik. Tabiri caizse göçük olduk. Göçtük. Odamıza büyük bir kurtarma ekibiyle giren yurt müdürü altımızda kalan eşyaları can havliyle kurtarmaya çalıştı. Ve fakat enkaz olan bir arkadaşımızın kıçında kaybolan demirbaş ince uzun floresan lambayı üzülerek olduğu yerde bırakmayı tercih etti. Müdür, televizyon kanallarına verdiği demeçte "Bundan sonra, yeni çamaşır makinesine kirli iç çamaşırı atılmayacak. Makineyi kirletiyorlar. Usandık temizlemeye." dedi.

Tayyar'ın FATAL ERRÖR uyarısı veren bilgisayarı tam 34 dakika 23 saniye önce kendisini imha etti. Tayyar zamanında bilgisayarını sigortalatmadığı için ağlama krizine girdi. Teselli edelim dedik garibanı ama bilgisayarın FATAL ERRÖRünün bulaşıcı olduğunu öğrendik. Hiç bulaşmamaya karar verdik. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyerekten kendi sağlıklı bilgisayarlarımızı okşamaya başladık. Tayyar'a Allah'tan sabır diledik.

Akşam yemeğinden dönerken bizim koridordaki su sebilinin bozulmuş olduğunu gördük. Olaya hemen el attık, zemin kattaki su sebillerinden birini çaldık ve bizim kata -kendisi üçüncü kat oluyor- taşıdık. Fakat taşıma işlemini bitirdiğimizde her katta karşılıklı iki koridor olduğunu ve bizim karşı koridorda da hali hazırda zaten çalışan bir su sebili bulunduğunu hatırlayınca yaptığımız ameleleliği fark edip kendimizden utandık. Ama olsun, yine de "Salla ya!" diyerek kendi bozuk sebilimizi tuvalete atıp üzerine sifonu çektik. Hiç beklemiyorduk, ama oldu yani; tuvalet tıkanınca açsın diye görevliyi çağırdık. Yani isimsiz ihbarda bulunduk. İhbarımıza değer verip ivedilikle katımıza koşan ve daha sonra da  tuvalette hakkaten bir su sebilini olduğunu gören görevli durumu hemen müdüre ispiyonladı. Müdürün kalbi sabahki çamaşır makinesi olayına eklenen bu ikinci makine skandalıyla tekledi. "Yapanları yakalarsam çok fena sikicem şerefsizim!" dedi. Yani demiş. Çok korktuk. Bu olayı ört bas ettik. Kendimizden bile sakladık.

Günlük,
Kısa kesmek zorundayım. Zira müdürün ayak seslerini işittiğimi sanıyorum. Hemen kapının gerisinde. Kapıyı ha açtı, ha açacak. Eğer sebil olayında bir ipucu bulduysa ve olayımızı anladıysa çok fena sikicek şerefsizim. Şu an üzerimde olan beyaz atletini de görürse işte o zaman sıçtım, çok büyük sıçtım!

Sosyal Medyaya Aktar :

4 yorum

 1. Alemsin ya nereden bunları buluyonda yazıyorsun diyecem de yurttaymışsın bol bol malzeme çıkar zaten orada

  müdürünüzün
  "Bundan sonra, yeni çamaşır makinesine kirli iç çamaşırı atılmayacak. Makineyi kirletiyorlar. Usandık temizlemeye."

  serzenişi doğru neden kirli maşırları yıkıyorsunuz ki :)

  Tayyar'a geçmiş olsun aman bize de bulaşmasın :)

  makinalar günlük hayatın her yerinde çiçeklerden uzak kaldım diye korkma benim gibi yap bir gadget indir masa üstüne ben koydum devamlı suluyorum ciçek de açtı

  çiçeğim hakkında:
  Google gadgetları sanal çiçek saksısı
  telif hakkı 2007 google Inc. Tüm hakları saklıdır
  Masaüstünüze biraz güneş ışığı getirin. Bu Sanal Çiçek gözlerinizin önünde açacak. Tabii, farenizi kullanarak sularsanız. Gerçek herhangi bir bitki gibi ihmal edilirse solacaktır. Tam olarak açması biraz sürebilir, ancak masaüstünüze her zaman renk katacaktır.

  YanıtlaSil
 2. ohoo bu yurtta daha neler oluyor neler :))

  o ne güzel çiçekmiş öyle :D
  türü nedir peki? zambak mı, gül mü, papatya mı? :P

  YanıtlaSil
 3. yeni çamaşır makinesine kirli iç çamaşırı atılmayacak. Makineyi kirletiyorlar. Usandık temizlemeye." müdürünüzü kutluyorum yeni bir trend çıkarmış :)evdeki çamaşırları bende öyle deneyim bakayım nasıl oluyor :)

  YanıtlaSil
 4. ben çiçekseverim ya ne bileyim cinsini suluyorum sadece

  şimdi bu durumu Tamer Genç'in çiçek sulaması ile bir tutanlar olabilir alakası yok

  Gerçekten yani sanal çiçek suluyorum :)

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt