Kar Coşkusu ve Arap Kızı

Bu aralar kar yağışı nedeniyle çeşitli mekanlarda bir nevi komando tatbikatı başlıyor. Hatta başladı. Daha da başlayacak. Gökyüzünün verdiği coşkuyla gerçekleşen yoğun kar yağışı Trakya'yı komple, Anadolu'yu da yer yer etkisi altına alacak. Hatta aldı. Hal böyle olunca iş güç sahibi olanların ve okulu tatil olamayan zavallıların doğayla mücadelesi değişik bir boyut kazanacak. Hatta kazandı. Evrim, buz üstünde yürüyemeyen canlıları bir bir elerken doğaya karşı çeşitli stratejiler geliştirebilenleri ödüllendirecek muhtemelen. Çünkü hiç bir önlem almayarak kayıp düşenlerin kafasını gözünü yarıp akşamı hastahanede geçirmesi ihtimali yüksek. Ve fakat sağlam bir botla, ayakkabısına bağladığı zincirle, kafasına taktığı kaskla, bagetle, vücuduna monte ettirdiği amortisörlerle yola çıkan bir bireyin mücadeleyi kazasız belasız atlatıp geceyi kendi evinde, kendi yatağında, eşinin ya da sevgilisinin yanında sıcak sıcak, çıplak çıplak geçirme ihtimalinin de yükseklerde uçtuğu aşikar. Evrim mekanizması üreme kabiliyeti-şansı yüksek olanın lehine çalışıyorsa, işte sonuç apaçık ortada.


Bir de bu kar yağışı, eğer hala cam kenarındaysa şu an, ki hiç sanmıyorum, Arap kızının da işine yarayacak bence. Arap kızı ki normalde yağmur yağarken, seller akarken etrafa bakma bahanesi altında camdan kafasını dışarılara uzatıp erkeklerin dikkatini çekmeye çalışan bi' salak, bi' çılgın bakire. Ve fakat kar yağdığında aynı camdan bakayım da bir iki erkek tavlayayım taktiğini de akıl edemeyen bi' mal. Öyle bi' gerizekalı. Halbuki evleriyle, ağaçlarıyla, yollarıyla bembeyaz olmuş bir caddedeki bir pencerenin arkasında caddeye siyah suratıyla baksaydı daha çabuk farkedilebilirdi. 

Hadi bu tüyoyu da ona ben vermiş olayım. Alsın işte ona koca bir fırsat. Umarım bu mal, umarım bu hödük şu süper fırsatı gece yarısı kullanmaya kalkışmaz. Kalkışırsa da şaşırmayacağım. Hatta şaşırmadım. Bu kafayla daha gidersen evrim seni de sikecek Arap kızı. 

Sosyal Medyaya Aktar :

3 yorum

 1. tüm bu alet edevatla nasıl yürünebileceğini düşünemiyorum ama önlem önlemdir ne demişler gülü seven kaynanasına katlanır

  bakalım arap kızı tavsiyeni dinleyecek mi

  burada kar yok yağmıyor
  kar yağdığı görülmüş şey değil bu nedenle millet toroslara tur düzenliyor

  YanıtlaSil
 2. Bu nasıl bir metabolizmadan cıkan bir cümledir: Evrim mekanizması, üreme kabiliyeti-şansı yüksek olanın lehine çalışıyorsa, sonuç apaçık ortada.


  =)

  Arap kızı akıllı ol her an geyik mühendisi seni tenhada kıstırabilir=)


  Bu arada seni de mimledim blogumda =)

  Şu an karar verdim =)

  YanıtlaSil
 3. Güzl bir yazı ile hoşgeldin demişsin bana. Eyvallah. :)

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt