Şizofreniyatım - 2

Azizim Günlük,

Genelde pazartesi günleri küfrederek kalkarım. Zaten yine bir pazartesi günü küfrederek doğmuşum. Her neyse, bu pazartesi sabah gözlerimi açtığımda güzeller güzeli bir peri selamladı beni. Hayatımda hiç bu kadar güzel uyandığımı hatırlamıyorum. Hayatımda hiç bu kadar güzel bir peri de görmemiştim. Ki ben zaten hayatımda herhangi bir peri de görmüş değildim. Benim için büyük bir ilk, benim için çok şaşkınlık verici bir olaydı bu. İtiraf etmem gerekir ki hayatımda hiçbir şaşkınlık verici olay bana bu kadar şaşkınlık vermemişti. O sabah yatağın baş ucunda bana masum masum bakan o periden işte tam da böyle tarifsiz bir şaşkınlık aldım ben. Bilmem anlatabildim mi.

Diz altı boyunda satenden beyaz bir etek giymişti. Eteğinin üzerinde vücudunun kıvrımlarına yapışan o beyaz badi memelerini haşmetli birer meteoroloji balonu gibi ortaya çıkarmıştı. Beyaza çalan sarı saçlarının üzerinde eski İngiliz prenseslerinin taktığı taçlardan vardı bir tane. Sanırım taç Victoria döneminden nadide bir tasarımdı. Gerçi Victoria döneminden kalıp kalmadığından tam da emin değilim, ama kesin öyledir bence. Çünkü bu tip hikayelerde genelde bu tarz şeyler hep Victoria döneminden kalıyor. Bu da muhtemelen ordan kalmıştı. Neyse, işte güzel peri bana öylecene bakıyordu. Büyük bir çabayla yanak kaslarımı haraketlendirdim ve güldüm. Evet güldüm. Aklımdan neler neler geçerken ben sadece güldüm. Sonra o da gülümsedi. Kimbilir onun da aklından neler geçiyordu, ama sadece güldü. Gözleri "Bana gel" der gibi bakıyordu, anladım. Gözlerinin verdiği emre uyarak dudaklarımı onunkilere yaklaştırmak için yataktan doğrulmaya çalıştım. Ve fakat olmadı. Beceremedim. Hareket edemiyordum. "Hay amınakoyim, ayda yılda yamacımıza bir peri geldi, onu da kaçırıyoruz" derken bir anda beyaz tenli peri oldu mu sana izbandut gibi simsiyah bir karadede? Höyt noluyoruz dememe kalmadan arkasından orağını çıkarıp başımın üzerinde havaya kaldırdı. Korkudan gözlerimi kapayarak orağın vücuduma saplanmasını bekledim. Olmadı. 10'a kadar saydım. Gözlerimi açtım. Karadede gitmişti. Derin bir Oh be çektim. Sonra Oh be hadi be vay be yürü be nidalarıyla yatağımı toplayıp hiçbir şey olmamış gibi neşeyle okula gittim. Sonradan aldığım duyumlara göre karadede kendisini beyaz tenli bir dişiye benzetmeme çok kızmış meğerse ama büyüklük onda kalsın diye affetmiş beni. Ve fakat yine de kızgınlığı öyle kolay kolay geçecek gibi de değilmiş. Eğer üç vakte kadar sakinleşemezse en yakın zamanda ziyaretime yine gelecekmiş. 

Bizim bir arkadaş vardı. Bir kız kendisine sakız ikram etmesin, hemen kızı kendisine aşık sanardı. Sakız yine iyi. Şeker ikram edilirse bir hafta boyunca anlatırdı. Öyle hayalgücü geniş bir arkadaşımdı. Geçen yanıma geldi yine, iki gün önce kendisine First Duo ikram eden bir kızın yanına ders çalışmaya gidecekmiş. Benden taktik istedi. Ben de "Kızlar golcü erkeklerden hoşlanır" dedim. "O sana Falım ikram eden kızı Beşiktaş gibi düşün" dedim. "First Duo" dedi. "Ne?" diye afaladım. "Falım değil abi, First Duo verdi. Yani bana karşı hissiyatı baya bi ciddi. Bir kız sana Falım verirse o daha çok senden hoşlandım ama aşık olmadım, o kadar da ciddi değilim anlamına geliyo" dedi bu. "He peki o zaman" dedim. Devam ettim; "Kızı" dedim "Beşiktaş gibi düşün" dedim. "Sen de Liverpool ol" dedim. "Tek yapman gereken Liverpool'un Beşiktaş'a attığı gibi kıza sekiz posta gitmek." dedim. "Sadece bu kadar mı?" dedi. "Evet" dedim. Sonra iyi şanslar dileyerek yolladım hıyarı. İşte bugün okulda gördüm onu. "Noldu?" diye sordum. "Sorma abi ya" dedi. Meğerse bu gerizekalı verdiğim taktiği sözlere dökmüş, kıza açık açık "Beşiktaş gibisin, 8 atmak istiyorum." demiş. Ve hatta bu böyle deyince kız da "Lan kale boş. Anca sekiz tane mi atabiliyon? Beceriksiz öküz!" deyip terketmiş elemanı. Valla kız gerçekten aşıkmış buna. O gerizekalı haklıymış meğerse. Demek First Duo hakkaten ciddi bi' birliktelik mesajı veriyo. Bunu aklımda tutucam günlük. Unutursam hatırlat bana. Ara ara hatırlat hep gene. O halde ben kolilerce First Duo almaya gidiyorum. Mesaj vermek istediğim çok kız var günlük. Çok var.

Görüşürüz.

Sosyal Medyaya Aktar :

4 yorum

 1. Âlem adamsın vesselam. Bu "8 atma" muhabbeti gerçek mi ya? Komedi olmuş valla...

  YanıtlaSil
 2. Anlatım tarzı mükemmel ötesi hangisi geyik hangisi gerçek karıştırmaya başladım bu şizofreni bulaşıcı mıdır

  benimde şu rüyamı biri yorumlasa
  ben aynı guliver gibi olmuşum insanlar küçüçükdü bir de o cüceler bana Shaquille O'Neal imzalı ve adı yazan bir tişört hediye ediyorlardı acep ne denmek isteniyordu :)

  YanıtlaSil
 3. Samimiyetimiz yok ama girişi şu şekilde yapasım geldi.

  "Selam Meslektaşşam,"

  Konuya dönelim. Uyku sersemi "Geçen benim anketi görmüş" bölümünü korkunç bir şekilde değiştirip okudum ilk başta sonra kendime güldüm, ağladım ve yatıyorum.

  YanıtlaSil
 4. olmadı şimdi, mesletaşşam'a yakıştıramadım yanlış okumayı.. yok uykudan yeni kalktım filan.. bahane kabul etmem :))

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt