Şizofreniyatım - 5

Azizim Günlük;

14 Şubat Sevgililer günü geldi ve çattı. Beni çok büyük bir heyecan kapladı. Evet, biliyorum, sapın tekiyim ama ne bileyim çok heyecanlandım ben ya. Vallaha bak. Aynada kendime bakıyorum kimi zaman. Çok çirkinim ama burnumdan fışkıran kıllar gibi tazyikli bir sevinç fışkırıyor oramdan buramdan. öyle heyecanlıyım. Mesela tekkaş olmama bile hüzünlenmiyorum. Öyle mutluyum. O tümsek aynaya her bakışımda gözlerimden okuyabiliyorum neler hissettiklerimi. Yani sesli bir şekilde söylememe gerek kalmıyor tekrardan. Açıklama yapmama gerek yok, ben anlıyorum onu. Galiba zekilik var bende biraz. Bilmiyorum bir ara hastahaneye gidicem bunun için. Her neyse, bir fikrim var benim biliyor musun? Böyle yoldan geçen kızlara kalpli malpli, kırmızılı pembeli peluş oyuncaklar satıcam sevgililer gününde. İlk müşterime promosyon olarak kendimi vericem oyuncakların yanında. Bence süper fikir lan günlük. Promosyon ayağına manitaya kaçmış olacam. Çaktın mı?

Her neyse, bak sana ne anlatıcam. Bugün var ya, işte ben bugün motosiklet ehliyeti alma hayalleriyle yazılı sınava girmek için kayıtlı olduğum okula gittim. Bir de baktım ki ne göreyim! Sınava girecek olan herkes motosikletle gelmiş lan! Bir bende yok. Çok imrendim ama ben. Çok canım çekti. Yemin ettim. Abinin birinin yanına gittim. Bir tur istedim. Vermedi ibne. Çok sinirlendim günlük. Bunların hiçbirinde ehliyet yok ki sınava girecekler. Çaktın mı? Ama ehliyeti olmadıkları halde hepsi motosikletle gelmişler sınava. Ühh! Bana bir tur bile vermeyen pinti motor abinin neden olduğu sinir de bu fikriyatıma eklenince ben hemen polisi aradım. Hepsini şikayet ettim o sinirle. Polis geldi kelepçeledi bunları. Bana işbirliğimden dolayı teşekkür etti, hatta üstüne bir de plaket verdi. Motorcular da toplu ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan disipline gittiler. O sınava gireceğimiz okulun müdür yardımcısı da okşamış biraz onları bu arada. Sınava da giremediler zaten. Oh canıma değsin. Motosikletleri de okulun bahçesinde öyle sahipsiz tek başlarına kaldılar. Sınavdan çıkınca en güzelini seçtim. Eve motosikletle geldim. Motosikleti de evin önündeki ağaca bisikletimin şifreli kilidiyle kitledim.

Sonra akşam yatmadan önce bir baktım ki ne göreyim! Birileri bisikletimi çalmış lan! Motosikleti kilitliycem diye kilidi bisikletten çıkarmıştım ya. Çaktın mı? Motosikletin üstüne not bırakmışlar. "Ben" demiş notu printerdan Comic Sans'la çıkaran hırto, "senin şu ağaca bağladığın motosikletin sahibiyim. Yarın sabah saat 10:00'da Beşiktaş'a in. Bisikletini geri istiyosan motosikletimi getirirsin." diye yazmış. Önce hareketsiz durdum bi'. Şok olmuş hissiyatı vereyim istedim, eğer gizli gizli beni izleyen biri varsa diye. Ama veremedim aslına bakarsan; beni gizli gizli izleyen o birini hayal kırıklığına uğrattım ya, ondan biraz da üzüldüm sanırsam. İşte ben ne yaptım, sırıttım önce. Sonra bir mutlu oldum. Sonra kahkaha attım. Sonra da "Hasiktir be!" dedim. Bisikleti de çalmıştım zaten günlük, ama örtbas etmiştim. Anlıyor musun beni?

Helali hoş olsun. O canım Bianchi'yi güzel günlerde kullanır inşallah.

En sonra yatağıma yattım uyudum ben de. Bunu da uyurken yazıyorum zaten.

Sosyal Medyaya Aktar :

10 yorum

 1. harbi şizoya bağlanmışsın sen :D sesim gelürmü memedaliğ beyy :D

  YanıtlaSil
 2. "duahahahaaa" demek istiyorum, başka da ne denir bilmiyorum..
  allah da bildirmesin istiyorum.
  nerden isterse ordan bildirmesin..
  heh, oldu...

  YanıtlaSil
 3. :alkış efekti:, :yüksek sesli gülücük:

  YanıtlaSil
 4. Oooo mühendis "Şizofren Mod On" olmuşsun yine. Her zamanki gibi yapmak isteyip yapamadıklarımızın kahramanı Şizofren-Man olarak dağıtmışsın ortalığı.
  Şu 14 şubatla alakalı olarak Saplar Kulübü kursan fena olmaz hani, biz de tüm günü burada geçirir, yalnızlığımızı unuturuz =)

  YanıtlaSil
 5. Şizoyuz, biz şizoyuz, şizoyuz. öehhhh :D

  YanıtlaSil
 6. Geyik Mühendisi1 Şubat 2009 23:09

  Aman Allah'ımmm!! Ben şizofren miyim? Gerçek değil mi bu yaşanılanlar yani?? Ya o kapının önündeki o motosiklet?? Hayırr!! Yalaaan!!!

  YanıtlaSil
 7. alışacaksın, sende alışacaksın üzülme :P

  YanıtlaSil
 8. Süper bir yazı olmuş :-))

  YanıtlaSil
 9. ya ben hala burdan çıkamıyom, ve hala aynı mevzudayım ayım kayım sayım :P

  YanıtlaSil
 10. Ama hani ben senin 5. sevgilindim.şizofren de olsan unutmayacaktın beni ah ah ben de yeni geyikler avlarım artık...

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt