Merak Geyiği Öldürdü

- Ülkemizde gün geçmiyor ki kılpayı gerçekleşen bir olayla karşılaşmayalım. ÖSS'yi kılpayı kazananlar, kılpayı kaybedenler, kılpayı ölümden dönenler, Kadıköy vapuruna kılpayı yetişenler... Sence bu kadar kılpayı durumun yaşanması ülkemiz insanının kıllı olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

- Kadınlar bacaklarındaki istenmeyen tüyleri bir süre almasa, -traşlanmış sakal daha çok çıkar hesabı- bu süre sonunda erkeklerinkinden daha kıllı bacaklara sahip olma ihtimalleri var mı?

- Neden erkeklerdeki "kıl"lar kadınlarda "istenmeyen tüy" olarak kibarlaşıyor? "Eziliyoruz, eşitlik istiyoruz!" diye bağıran çığırtkan kadınlarımız 21. yüzyılın göbeğinde bariz bir şekilde yapılan bu ilkel-medeni ayrımcılığına seslerini niye çıkartmazlar??

- Alışmamış götte don durmaz. Tamam. Peki, alışmadık don göte gelir mi?

- Matematiksel bir denklemde x'i "sıfır" olarak bulduğunda gerçekten bir şey bulmuş oluyor musun? Yoksa kendini mi kandırıyorsun? X'e değer vermen gereken sorularda x'e gerçekten değer veriyor musun? Onu anlamaya çalışıyor musun? Onunla gerçekten ilgileniyor musun?

- Farz-ı misal, iyi gün dostu bir arkadaşın var. Herkese borçlandığın kötü bir gününde bu sana geldi ve "Şu parayı al bak. Benden kötü gün dostu olmaz. Al ki sen iyi günlere dön ve arkadaşlığımız devam etsin." dedi. Sever misin, döver misin?

- Mesela "bin" biliyorsun. Bir bilene danışır mısın? Danışırsan "bir" bilene mi danışırsın yoksa daha çok bilen mi arasın? Sence hayatı algılayabilmek için en az kaç bilmek gerekir?

- Karşına bir kurban, önüne de onu öldürmek için de iki işkence seçeneği konuluyor. Kurbanın ürogenital deliklerini tıkayıp, dışarı çıkamayan üre ve ürikasitin vücudunu patlatmasını mı beklersin; yoksa "Hacım benim o kadar zamanım yok evde hanım bekler" deyip hızlıca diri diri derisini yüzmeye mi girişirsin?


- Süren bitti bile. Şimdi kağıdını arkadan öne doğru uzatıyorsun. Sakın ters bir hareket yapayım deme!

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt