Benim İki Arkadaşım Var

- Benim bir arkadaşım var, her gece ruhuyla Astral Seyahat Acentası üzerinden araziye çıkıyor. "Hacı beni de götür bir kere" diyorum. "Olmaz, çok yakar" diyor.

- Benim enflasyonla birlikte artan arkadaşlarım var. Merkez Bankası'nın paradan attığı her sıfır için on tanesi bana küsüyor.

- Benim bir arka-daşım var, popolarımızın hacimleri birebir aynı. Bir de ön-daşım var, onunla da santimi santimine...

- Benim sekiz arkadaşım var, ikisini çıkarınca geriye üç tanesi kalıyor.

- Benim bir çuval dolusu arkadaşım var, atsan atılmaz, satsan satılmaz.

- Benim yirmi altı arkadaşım var; dörde bölünce aralarından iki bahtsızı mecburen kalan hanesine yazıyorum, dışlanmış duygusuyla üzüntüden sürekli intihar ediyorlar.

- Benim yetmiş milyon arkadaşım var; televizyona çıksam, şerefsizim bir tanesi bile izlemez.

- Benim otuz bir arkadaşım var; ne zaman çekiliş olsa, hep onları çekiyorum. Okulda yılbaşı çekilişi yapıyoruz, bana otuz biri birden çıkıyor. Tamam çıkın; ama lütfen hayatımdan çıkın!

- Benim şişman bir arkadaşım var; bir ama, evet kalın bir.

- Benim ayyaş bi milyon arkadaşım var, ayıldıklarında voltran olup, bir kişide birleşiyorlar.

- Benim yedi cüce arkadaşım var, boyları uzun gözüksün diye her biri İstanbul'un bir tepesine çıkmış.

- Benim bir arkadaşım var, elini sallasa ellisi, skini sallasa sixty'si...

- Benim Ispartalı üç yüz arkadaşım var. Ne zaman yolda karşılaşsak sinirli bir şekilde hep bir ağızdan "This is Isparta!" diye bağırıyorlar. "Yok ağalar burası bildiğin Beyoğlu, karıştırdınız siz!" diyorum. Sert ifadeleri suratlarından siliniyor, gözlerinden yaşlar geliyor, "Abi illa bozacaksın bizi di mi?" deyip küsüyorlar. Bu olay haftada en az üç kere tekrarlanıyor. Ne yalan diyim, garibime gidiyor.

- Benim bir arkadaşım var, bana "Çok boş adamsın, kimbilir senden önce kaç kişi '300 Ispartalı' esprisini yaptı" diyor. Bence hakkı var.

- Benim bir arkadaşım var, arkadaşlarıyla ne zaman grupça rus ruleti oynayacak olsa yedinci sırayı alıyor, hiç ölmüyor, hep kazanıyor.

- Benim bir arkadaşım var, o da rus ruletine bayılıyor. Şimdiye kadar 4 kere öldü. Ama akıllanmadı, hala oynuyor. 


- Benim işte böyle arkadaşlarım var; bir de ben varım, onlardan içeri, bir yılan gibi...

Sosyal Medyaya Aktar :

3 yorum

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt