İstikrar Çocuğu Alpay

Alpay 16 yaşında bir ergen.
Yaşı her sene 'bir' arttığı için kendisini oldukça normal bir çocuk olarak görüyor. Alpay sadece bir 'faktör'le hayatı kategorize edip çözüme ulaşabilen nadir insanlardan. Tebrikler Alpay'a.

Alpay şişman bir çocuk.
Kilosu gün içinde 110 ila 113 arasında istikrarsız bir şekilde seyreden Alpay, çoğunlukla sabahları tuvalet mesaisinden sonra tartılmayı tercih ediyor. Fakat Alpay'ın kilosu son dört ay içinde 110 ile 113 sınırlarının dışına da hiç çıkmadı. Bu pencereden bakıldığında Alpay'ın kilosunu oldukça istikrarlı bir şekilde koruduğu düşünülebilir. Alkışlar Alpay'a.

Alpay'ın boyu da biraz kısa.
Doğduğunda tam 1 metre olan Alpay'ın boyu her yıl 3 cm arttı. Ortalama demiyorum, dikat edin. Alpay'ın boyu çocukluk ergenlik demeden her sene net bir 3 cm'lik artış gösterdi. 2 yaşından 3 yaşına geçerken de, 14 yaşından 15 yaşına geçtiği ergenliğinde bile hep sadece 3 cm uzayabildi. Böylece Alpay, süt çocukluğu çağında gökdelenden bakarmış gibi baktığı yaşıtlarının yanında şimdi oldukça kısa kalmış vaziyette. Eğer Alpay'ın biyolojisinin insan anatomisine ihaneti sürer ve hala böyle sene başına 3 cm büyümeye devam ederse bir 15 yıl sonra yine yaşıtlarından uzun olacak. Alpay, sene başına 3 cm'lik boy artışıyla oldukça istikrarlı bir büyüme eğrisi gösterirken, yaşıtlarının yanında bir uzun, bir kısa kalarak feci istikrarsız bir görüntü çizmekten de kurtulamadı. Eyvahlar Alpay'a.

Alpay'ın mantığı oldukça kıt.
Alpay her hafta ligdeki mağlubiyet alan takımların kaybettiği üç puanı, berabere kalan takımların da alamadığı iki puanı kendi takımının o hafta kazandığı puana ekleyip buram buram izafiyet kokan kendi puan cetvelini yaratıyor. Bu cetvele göre Alpay'ın takımının her sene süper bir istikrarla şampiyon olması gerekirken; Alpay, gazetelerdeki puan durumlarında takımının neden orta sıralarda istikrarsızca can çekiştiğini bir türlü anlayamıyor. Alpay'ın takımının verilmeyen yüzlerce puanı ve yenilen şampiyonlukları var; ve şerefli on ikincilikleri şu hafta itibariyle devam etmekte. 'Başarılar' Alpay'ın takımına.

Evet, Alpay futbolu çok seviyor.
Alpay fazla kilosuna rağmen mahalle takımında her maçı final havasında oynamaya özen gösteriyor. Bunun yanında, bir maç forvette, bir maç defansta, bir maç kalede, bir sağ ayağıyla, bir sol eliyle "fasülye" olarak oynadığı için hala kendisine istikrarla oynayabileceği bir mevki bulamadı. Fakat Alpay her maçta kendi kalesine en az bir gol atıp, ardından "Hocam ofsayt vardı o pozisyonda, golü vermemen lazım!" şeklinde itiraz ettiği için en az bir adet de sarı kart gördüğünden oldukça istikrarlı bir performans ortaya koyduğunu söylemek mümkün. Üçlüler Alpay'a.

Alpay aynı zamanda kızları da seviyor.
Alpay'ın şıpsevdi gönlünün bir gotik kıza, bir punk kıza, bir hanım hanımcığa, bir çılgına, bir güzele, bir çirkine kıtlıktan çıkmış gibi konması onun istikrarsız bir zevk diyagramına sahip olmasına neden oldu. Fakat çıkma teklifi ettiği kızların hepsinden red cevabı almasıyla Alpay'ın aşk hayatı şu an büyük bir istikrarla devam etmekte. Sevgiler Alpay'a.

Alpay her alanda istikrarlı olmayı hayatının temel taşı haline getirmiş bir çocuk. Hayatının istikrarsız geçen kısımlarının yıllardır hep istikrarsızlıkla sürmesini bir istikrar olarak görerek mutlu oluyor. Onu hepimiz böyle seviyoruz. Mutluluklar Alpay'a.

Sosyal Medyaya Aktar :

2 yorum

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt