Kilisede 2 Limalık Şarap

=> Elimde kamera, altımda ateş kırmızısı bir şort, bir kiliseye turist ayağına girmişim. Bildiğin tanrı misafiriyim ben orada, iyi karşıla ama değil mi? Bir kadeh kilise şarabı ikram et mesela, tatlansın ağzımız. Bırak da güzelcene çekeyim içerisini kameramla. Hollywood yönetmenleri film çekiyor orda yahu, onu bırak porno çeken adamlar var orda, ama sen bana dua eden insanları amatörce çekmeme izin vermiyosun peder efendi. Halbuki ben neler düşünmüştüm. Oturacaktım bir köşeye, çağıracaktım seni, "Gel peder baba karşılıklı iki ayin çakalım, doldur şarapları!" diyecektim. Muhabbetin dibini görecektik. Şimdi senin bu yaptığını Karaköy'deki, Laleli'deki mafyavari abiler kimi camlardan içeriye bedavadan bakmaya çalışan fakir ahaliye yapmaz. Ayıp desen kafi değil, küfür etsen caiz değil. Sen camiye girsen elinde kamerayla, ben çek demez miyim sana, eline gül suyu dökmez miyim, kolonya serpmez miyim başına? Şöyle karşılıklı iki namaz kılmaz mıydık yani? Olmadı usta. Olmadı faadır.

=> Şimdi benim mahallemin çok ünlü bir kızı var, adı Saliha. Çok fena. Saliha çirkinlik ile ilgili bir değerlendirmede referans olarak alınabilecek düzeyde bir çirkinlik kapasitesine sahip. Kendini bu kulvarda seneler içinde oldukça geliştirmiş. Yani ben bir çirkinlik değerlendirmesi yaptığım zaman Saliha ile karşılaştıraraktan bunu arsızca yapabiliyorum. Çünkü benim hayatımda Saliha artık bir çirkinlik birimi. 1 saliha 2 saliha, 3 saliha. Bu skalayla hayatım gerçekten çok kolaylaştı aziz dostlarım. Sizlere de tavsiye ederim. Yalnız 1 saliha gerçekten çok makro bir boyut, bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Size diyorsam ki şu kişi 2 saliha çirkinliğinde, işte o zaman gerçekten korkun ondan. O iflah olmaz bir çirkin.

Mesela 1 Adriana Lima da büyük bir güzellik birimi. 1 Lima, 1 NanoSaliha çirkinliğinde. 1 Saliha, 1 NanoLima güzelliğinde. Böyle de geçişler yapmak mümkün.

Bu değerlendirme skalasıyla artık sokakta gördüğümüz kızları "Yarım lima", "Çeyrek lima", "0,2 saliha" gibi kalıplara rahatlıkla sokabiliriz. Ayrıca "Hacı bugün bir kız gördüm çok güzel!" diyen abazanlarımız, hacının "Nasıl yani, ne kadar güzel?" sorusu karşısında iki elini yanlara doğru açarak bir şeyler anlatabilme çabasından ziyade, vereceği limalık cevaplarla kelimeleri artık kifayetli kılabilecek. Böyle de büyük hizmet veririm yurdumun saf, katıksız abazanlarına. Ne kadar teşekkür etseniz az lan.

Sosyal Medyaya Aktar :

4 yorum

 1. Ne yazık ki zorunluymuş. Her kategori için sadece ve sadece 1 oycuk.

  YanıtlaSil
 2. Başlığı da 'Lisede 2 liralık şarap'' diye okumak da cidden gerçek başlığı okuduktan sonra hehe dedirtiyormuş. Hehe'den sonrası sansüre girer.

  Severek takip ediyoruz efendim:)
  Sessizliğin sesi olayım dedim.

  YanıtlaSil
 3. Tanıdık bir ses14 Nisan 2010 00:54

  Ama şimdi mühendisim olmaz ki, bizi es geçiyorsun, yok sayıyorsun, Saliha'yı kendin görüp de her şeyi kurgulamış gibi yapıyorsun. Bak dökerim Saliha'yı, Lima'yı, X'i, Y'yi ortaya ki toz duman olur; hepimiz boğuluruz vallahi. İnsan emeğe bi saygı duyar; yazar bi köşeye adımızı. Merakını da gidermiş olurdun hem; bu işin otoritesi benim:) Anladın sen beni mühendisim!!

  YanıtlaSil
 4. Can, her kategoriye oy vermek zorunlu değilmiş. Ama her kategoride 1 oy tabi ki :)

  Stresella, teşekür ettim. :)

  Tanıdık ses, 302/2, yüksek geyik mühendisim, zaten ben burda bizim büyük geyik mühendisleri topluluğunun bir basın sözcüsü gibiyim. Tüm yazılar hepimizin :)

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt