Muhittin Niye Böyle Oldu?

Muhittin içine kapanık, depresif, acı dolu, dram manyağı olmuş bir delikanlı. Evinden dışarıya çıkmaz. Güneşe çıkmaz. Herhangi bir kızla çıkmaz. Telefonlara çıkmaz. Asansörle çıkmaz. Balkona çıkmaz. Rüzgar, televizyon antenini alabora ettiğinde tamir etmek için çatıya çıkmaz. Görüldüğü gibi, Muhittin bu tip "çıkma" eylemlerine iyi gözle bakmaz, ama kendisiyle çelişmemek adına da bu eylemlere karşı çıkmaz.

Peki Muhittin niye böyle oldu?

Muhittin bundan 3 yıl önce sevgilisi Ayça'dan Ray-Ban marka bir güneş gözlüğü hediye aldı. Gözlük Muhittin'e, Erhan Güleryüz ile Terminatör arası bir hava veriyor, gerçekten çok yakışıyordu. Ayrıca sevgilisinin hediyesi olması da değerini bir 5 -10 kat arttırıyordu. Muhittin onu özenle koruyor, her gün 14:00-15:30 saatleri arasında güneşin altında gezdirmeye çıkarıyor, kimi zamanlar gölgeye geçerek yumuşak saçlarının üzerinde uyumasını sağlıyordu. Muhittin bu gözlüğü çok sevdi. Öyle ki, kimi geceler birlikte sahile inip mehtaba karşı romantik bir duruş sergilemişlikleri, sevgiyle bakışmışlıkları, Çiçek Pasajı'nda rakı eşliğinde birlikte fasıl parçalar söylemişlikleri bile var. Muhittin kendini gözlüğe o kadar kaptırmıştı ki, ne yazık ki Ayça'yı ihmal ettiğini hiç farkedemedi. Gözlük ile Muhittin arasındaki ilişkiyi kıskanan Ayça, ihmal edilmişliğin de verdiği hüzünle, ilk cemrenin düştüğü gece Muhittin'i apanszıca terk etti. Muhittin bu duruma çok üzüldü ve bunun faili olarak gördüğü gözlüğe büyük bir kinle küstü. Muhittin'in küskünlüğü zaman içinde büyük bir kızgınlığa dönüştü ve ikinci cemrenin düştüğü gece gözlüğü ayaklarının altında parçaladı. Gözlük, yerden Muhittin'e camları yaşlı bir şekilde parça parça bakarken, ne derece korkunç bir şey yaptığı Muhittin'in kafasına dank etti. Hayattaki en iyi dostunu kendi ayaklarıyla öldürmüştü. Eyvah! Muhittin bu duruma da çok üzüldü. Ve üçüncü cemrenin düşeceği geceyi bekleyip, o gece hayata küsmeye karar verdi. Gerçi o geceyi uyuyakaldığı için kaçırsa da, ertesi gece gecikmeli de olsa hayatla küsmeyi ihmal etmedi. "Samimiyetimiz artık selam-selam'dan ibaret hacı, daha fazlası olmaz" dedi. Hayatın onu o gece pek salladığı söylenemez.

O yıl Muhittin'in hayatındaki dördüncü Cemre, ev telefonunun ahizesinden düştü. Aydınlık bir sabah vaktiydi. Muhittin, telefonu açar açmaz karşıdan gelen "Alo!" sesinin sahibi olan kıza aniden deliler gibi aşık oldu. Tuna Kiremitçi bile karakterlerini bu kadar hızlı aşık ettiremezken, Geyik Mühendisi'nin Muhittin'i bu yüksek performansından dolayı gerçekten bir alkışı hakediyor bence. Lakin kendisini kısa bir girizgahla tanıtan Cemre, asıl konuya gelip "Şekerim ben 0900-910-9191'den arıyorum. O kadar televizyonda reklamımız dönüyor ulan, baktım arayacağınız yok ben arayayım dedim. Kaç cm lan şebelek?" deyince, Muhittin'in gözlerinden akan sıcacık yaşlar, böyle büyük bir aşkı en kısa sürede tüketen rekortmen olarak onu tarihe yazdıracak, fakat bu tarihi rekor Muhittin'in boğazına bir kördüğüm gibi takılacaktı. Artık küsülen hayatla düşman olmanın vakti gelmişti.

Hayatla dalaşmayı seçen Muhittin, o yıl 6 kere daha böyle bol acılı aşka düştü. 2 kere balkondan, 4 kere çatıdan, 3 kere asansör boşluğundan, atarisindeki Süper Mario'yu oynarken 27 kere de uçurumdan düştü. Oynadığı menejerlik oyununda 16 kere küme düştü. 68 kere de stratejik savaş oyunlarında kalesi düştü. Muhittin tüm bu olanlardan sonra artık hayata karşı kaybettiğini, büyük bir hezimetle yenildiğini, adeta 8 yediğini anlayınca evinde devrik delikanlı olarak sürgün hayatı yaşamaya karar verdi. ( Hayat ise bu galibiyetinden oldukça habersizdi. ) O günden beridir, perdeleri çekilmiş karanlık evinde, 404 uhuyla yapıştırıp birleştirdiği gözlüğünün cesedi Muhittin'in gözlerinin önünden hiç gitmiyor.

***


İşte bu Muhittin'in hikayesidir.
Ve herkesin yüreğine bir gün, bir Muhittin acısı değmiştir.

Sosyal Medyaya Aktar :

7 yorum

 1. Çok şahane olmuş bu Muhittin'in hikayesi. Kendimle çelişmemek için ben de Muhittin'e karşı çıkmıyorum!

  YanıtlaSil
 2. Ahah ne diyebilirizki Muhittin'e "sabır" =D

  YanıtlaSil
 3. Hepimizin içinde bir Muhittin yok mu? Töbee, ohaa

  YanıtlaSil
 4. Aslı, teşekkürler :)

  Tuna 'n Irmak, biz Muhittin'e muhakkak br şeyler diyelim, ama o önce adam olsun bence :P

  h1n1, olmasın usta. Yanlış anlaşılır sonra, ayıp olur :D

  YanıtlaSil
 5. Bizim bakkal cafer abimi anlattı hayat hikayemi :)

  YanıtlaSil
 6. bu muhittin benim tanıdığım muhittin ise muhittinin evi çıkmaz sokağa bakardı bunu unutmuşsun

  ayrıca muhuittinin idolü Cristiano Ronaldo'nun da bunda katkısı biraz olmuş

  Cristiano Ronaldo'nun sevgilisi yatakta güneş gözlüğü taktığını söylüyor

  belki de ayça bu nedenle de gözlük hediye etmiş olabilir

  YanıtlaSil
 7. pc kopat, o anlattı ama onun anlattıgını soyledigimi ona söylememeni istedi. üzülürüm dedi :)

  iltiriş, evet çıkmaz sokak faktörünü unutmuşuz :))
  Muhittin'den bir C.Ronaldo çıkar mı dersin? :))

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt