Altta Kalanın Canı Çıktı

Yine gecelerden bir gece bahar festivallerinden birindeydim. Çimlere oturmuş arkadaşlarla muhabbet ediyordum. Zaten her şey o zaman oldu. Zaten o zaman olmasa bunları anlatmamın da bir anlamı yoktu. Neyse. Kafamı yan tarafa çevirdim. Gördüğüm ve anladığım üzere elemanın biri bana tip tip bakıyordu. Önce aldırış etmemeye çalıştım. Ama aldırdım. Baya bi' aldırdım. Bana çok baktı. Uzun uzun baktı çünkü. Sonra neden öyle baktığını anladım ama. Bir Geyik Mühendisi okuruydu o. Beni tanımış, ama böyle ünlü ve yüce bir şahsiyet karşısında utanmış, sıkılmış, bir şey diyememişti. Hemen yanına gittim.
- Naber dedim.
- İyidir senden? diye cevaplayıp sordu.
- İyiyim dedim
- Tanıyamadım? dedi. Şaşkındı.
- Tanıyorsun, tanıyorsun dedim. Ben şu Geyik Mühendisi...
- Anlamadım dedi.
- Boş boş yazılar yazan var ya oyum işte dedim. Üsteledim.
- Bilmiyorum dedi.
- İmza vereyim mi ? diye sordum.
- İstemez dedi.
Sinirlendim.
- Ne ayaksın lan sen? diye hınçla sordum.
- Yaa adam ol, yürü git dedi.
Tepem attı. Orada yatırıverdim elemanı. Arkadaşları çağırdım. Üstüne atladık.
Altta kaldı.
Canı çıktı.

Oradan konser alanına geçtik. Sahnede çalan grubu en önde izliyorduk. Derken, o güzel solist kız sürekli bana bakmaya başladı. Aldırış etmemeye değil, çok aldırmaya çalıştım aslında, yalan yok. Aldırdım da. Biliyordum bana neden baktığını. Tanımıştı beni. Bir Geyik Mühendisi okuruydu o da. Madem o utanıyor, benim yanıma gelemiyor ben onun yanına gideyim diye düşündüm. Gittim sahneye çıktım.
Ve fakat sonra ne olduğunu anlamadım ben. Siyah giysili birtakım adamlar üstüme atladı birden.
Bağırdım ama nafile.
Çoktan altta kalmıştım.
Canım çıktı.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt