Şimdi Gidiyorsun, Git...

Kendisine öykü yazmamı isteyen sevgililerimin altıncısıydı. O da diğer beşi gibi, böyle ulvi bir sanatçı ruhla (burada kendimden bahsediyorum) yaşadığı sipiritüel aşkını ileride, aylar yıllar sonra, yıllar asırlar sonra, belki evlendikten sonra, belki onun bunun çocuğuyla nişanlanıp yüzüğü attıktan sonra, kim bilir ne zaman, ama kesinlikle beni terk ettikten sonra, arkadaşlarına en romantik belgesiyle; yani sadece onun için yazacağım, başlığının hemen altında sağ tarafa dayalı, italik bir şekilde "Aysunum'a..." diyerekten sadece ona ithaf etmiş olacağım masum ve naif bir öyküyle kanıtlayabilme ve o kıskanç arkadaşlarını çatlatabilme hayalleri içindeydi. Belki de peşindeydi. Etraflarında çember oluşturup onları kuşatmış da olabilirdi. Önemi yok. Hayallerinin tam olarak neresindeydi bilmiyordum, ama günü geldiğinde onun da gideceğini biliyordum. Belki hayallerinin önünde, onları peşine takarak. Canımı yakarak.

Ve “Ben gidiyorum" dedi bir gün. Tam da beklediğim gibi. "Git" dedim. "Bu yazdığın öykü benim için hep önemli olucak ama, ölene kadar saklıycam" dedi. "Sakla" dedim. "Bilmeni istiyorum ki ben böyle olsun hiç istemedim, seni üzmek hiç istemedim" dedi bozuk grameriyle. "Üzdün ama" dedim, "Beni üzenler sokağa dökülse en önde bayrak taşırsın" diye devam ederek de iyice soktum lafı. Bunun bi’ yüzü kızardı. Elinde tuttuğu öykümün kağıtlarını kuvvetle buruşturdu. "Yoo, bana 'beni üzdün' diyemezsin sen! Bunu haketmedim, seni bencil!" dedi sonra sinirle. Tek bir cümlemle hemen çirkefleşmişti işte, diğerleri gibi. "Hem iki sene önce çıktığın kıza yazdığın öykü o zaman Varlık dergisinde yayınlanmış, benim için yazdığın nerde hani? Hani nerde yayınlandı? Bok gibi yazmışsın demek ki!" diye bağrındı bir de üstüne.

Suskundum. Sessizce ve usulca "İyi o zaman, siktir git." dedim.

Elinde tuttuğu naif öykümün masum kağıtlarını yüzüme acımasızca fırlattı ve sinirle siktirip gitti.

# Sözüm size kızlar, bundan böyle hiçbirinize yok öykü. Biliyorum, muhteşem yazıyorum sizin için, okuyunca ağzınızın suyu akıyor, sonra "Yala bu suyu dudaklarımdan, boşa akmasın." deyip fantaazi deniyorsunuz üstümde. Ama, yok! Yoo dostum, yoo.

Hakkaten yoo.

Sosyal Medyaya Aktar :

1 yorum

  1. Suskundum. Sessizce ve usulca "İyi o zaman, siktir git." dedim.

    iyi demişsn :D hakkettmiş yani. :D

    dengesiz çaytabağı

    YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt