Eczaneden Aldım Bir Tane, Düğüne Gittim Üç Tane

=> Eczaneler bile eskisi gibi kokmuyor artık. Benim bir arkadaş var, eski balicilerden; bali modası geçtikten sonra eczanelere sardı. Bali koklar gibi girip girip eczane kokluyo'. Öyle mal. Geçen karşılaştım işte bununla, "Yok aga" dedi. "Eczane devri de bitti" dedi. "GDO'lar eczaneleri de vurdu, eskisi gibi kokmuyorlar artık, kaliteyi düşürdüler iyice" dedi. "Ama" dedi. "Geçen hafta" dedi. "Yıllardan beri kaybettiğim o eczane kokusunu var ya, 'bi milyoncu'da buldum lan" dedi. "Dükkanda doğala özdeş eczane aroması satıyolardı abi. Bi milyona eczane kokusu işte, daha ne. İki nefes iki milyon. Beş nefes üç milyon" dedi. Nefes nefese kaldı anlatırken mal. "Memura günlük limitsiz, on milyon veriyon, istediğin kadar kokluyon. Öğrenci tarifesi daha hesaplı. On milyonluk pakete 2 tane de ekmek veriyolar, baktın koklayarak doymadın, abanıyosun ekmeğe" dedi. Anlattıkça uçtu bu. Uçtukça coştu. İkimizin de aynı dünya üzerinde aynı cins organizmalar olarak yaşadığımızdan şüphe ettim bir an. Ama sonra Tiner Shop'tan satın aldığım 70'lik tiner paketini açıp koklayınca şüphem çabucak geçti.


Resim 1.1 Bali Haritası ( Yeni Başlayanlar İçin )

=> Paradan altı sıfır atınca da 'bi-milyoncular'ın karizması bitti gitti hakkaten. İçinden 'bi-liracılar' de mesela, hatta sabahtan akşama kadar de, olmuyor. 'Bi-ciler' de, yok gene olmuyor. Akşamdan sabaha kadar de, o da olmuyor.

=> Artık, her yazıya "Kısa bir aradan sonra yeniden merhaba" diyerek başlayacak olmanın korkusu sardı bu bünyeyi.

=> Geçen gün kaptırmışım kendimi hacı, eş dost düğününde orgla bir Vivaldi çalmışım, bir Mozart döktürmüşüm ki sorma. Dedim ki kurtlarımızı çılgınca deli dolu değil; adam gibi klasik bir şekilde dökelim. Koca koca adamlarız hepimiz yakışıyor mu hiç hoplamak zıplamak, azıcık efendi olalım dedim. Ağırlığımızı koyalım dedim. 40 yıl sonra torunlarınız şu manzarayı görse ne cevap vereceksiniz lan dedim. Lan dedim. Aynen böyle dedim mikrofondan. Ben bunları söylerken piyanist şantör edasında alttan da bir Bach vermişim ki usta, hiç sorma. Bir Beethoven çalıyorum, kafaya bir domates yapışıyor; bir Chopin çalıyorum, aha şu sol gözümden içeri bir hıyar giriyor. Millet sıkılmasın, olaya biraz da hareket katayım diye Mozart'ın arkasına org demosu bile attım, dum tıs dum tıs diye, ama o eş-dostlar öyle bir bana mısın dememişler ki hacı, hiç sorma. Bana mısın yok ama küfür var, oh ne ala. Biz orda kalite müzik yapalım bana "bana mısın" haricinde demedik şey bırakmsınlar. Oh ne ala ama hakikaten ne ala yani. Ne demediler ki! Her şeyi dediler. Sen ne biçim çalıyorsun dediler, çalmayı bilmiyor musun bu ne biçim şarkı lan dediler. Lan dediler. Aynen böyle dediler masalardan. Sonra aniden bir ayaklanma oldu ya, işte ben o ayaklanmayla beraber bir kaçmışım ki azizim hiç sorma. Sor tabi yine de, çok da fazla deşme yani. Linçten zor kurtardım kendimi desem yeridir. Düşündükçe üzülüyor tabi insan. Ama ne diyeyim ki yani şimdi ben bu duruma. Oh ne ala mı diyeyim hep gene? Hayret bir şey ya! Hem hayret hem ayıp, çok ala bir şey bu, çok ala!

=> 2 ay önce de bir rock konserinde bateri yerine ramazan davulu çalmıştım arkada. O zamanki daha kötüydü ama. Hele hele güvenlik görevlilerinin arasından sıyrılıp, ünlü remix üstadı Tiesto'ya sahnede darbukayla eşlik etmeye çalıştığım günleri hatırlıyorum da... Ne günlerdi be! Hatırlıyorum ama pek bahsetmek istemiyorum nedense.
Sosyal Medyaya Aktar :

5 yorum

 1. Bizim eczanede de yok iyi mi :/ Arkada ilaç yapımı için kimyasal bilmemneler var arada sırada onları açıyorum anca kafi geliyor. Nereye gitti bu eczanelerin kokusu? Sor bi hadi sor. Çekinme

  -alttan alttan sana benzemeye başlıyorum. Yakında Fren geyiği olarak aranızdayım :P

  YanıtlaSil
 2. eczane kokusu diyince iğneci kokusu geldi aklıma o fena bi koku ya :D

  YanıtlaSil
 3. o ne erotik bi başlık yahu

  YanıtlaSil
 4. 'Bi-ciler' Süper bu ya! Hemen telif hakkını alıyorum :D

  YanıtlaSil
 5. askerim yarim31 Ekim 2010 00:47

  harikasınız gençler ya hastanede gece nöbetindeyim berbat bir nöbet arkadaşım var 24 saattir siz de olmasanız geçmez bu nöbet kutluyorum sizi ve teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt