Nadir Sorulan Sorular (NSS)

Yananı görür mü Allah?

Allah her şeyi gören, her şeyi bilendir. O yüzden yanıyorsan eğer telaş etmene gerek yok, O seni kesinlikle görüyordur. Ama yanan kişi Allah'ı görüyor mu, işte orası çok önemli. Asıl bunu sorman lazımdı be aslanım. Senin sorunun cevabını zaten zamanında Bülent Ersoy vermiş. Hiç mi dinlemedin? Ayıp!

Her neyse... Eğer yanan zavallı, Allah'ı görüyorsa; o zaman onun vay haline. İşte o çok fena. O zaman anlamalı ki, o insan evladı bu dünyayı çoktan geçip gitmiş de ruhunu öteki tarafa nakletmişler bile. Adresi bile belli. İşte o zaman çok kötü. Ama işte o zaman hak ona. İşte o ilah-i adalet. Ne sen üzül ona, ne ben üzüleyim. Kim bilir kimi yaktı da şu fani dünyada, gitti cehennemde odun gibi yandı. İşte o zaman çok sıcak. Çok hot. Artık bu fani dünyada karşı cinsi eritip bitiren nasıl ateşli bir sıcaklığı vardıysa ki; orada "Bu sıcaklık sana yetmez, sen daha iyilerine layıksın." dediler. İşte bu çok seksi. Velhasıl bu fani dünyada ne kadar alkol tükettiyse hepsi mazot olarak geri dönecek orada ona. İşte bu çok alev çıkartıcı. Ama neresinden? Onu ben bilmem. Gidip yanıp öğrenebilirsin. Biliyorsun bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Gel bu akşam bir 70'lik devirelim, cehennem vizeni ben vereyim. Kömür ihracı yapıyorum ben burdan oraya. Orda ihtiyaç çok.


"Oruç tutmadığımız her gün için ne kadar para vermek gerek?"

Kesin fiyatları tam olarak bilmiyorum ama, her gün için tek tek ödeme yapacaksan biraz pahalı oluyor. Ama tüm günleri toptan verirsen belli bir indirim söz konusu olabilir. Bir de tutmadıktan sonra değil de, daha tutma(ma)dan önce eğer "Ben tutmayacam, şimdiden parasını vereyim" dersen o zaman baya baya ucuz oluyor. Ayrıca aklında bulunsun, öğrenciysen çok avantajlı ödeme tarifeleri de mevcut. Ama öğrenci kartını ibraz ettirmen şart. Bir de yaradan çok büyük affedicidir. Mesela seferiysen, tutmadığın her gün için üstüne para bile alıyorsun. O derece.

Bir de şöyle bir güzellik var aga; burada tutmadığın günler için ne kadar ödeme yaptıysan mesela, öte tarafta o kadar paralık ısıtıyorlar seni. Türkiye'deki doğalgaz performans/fiyat oranının çok çok üstünde hem de. Anlayacağın hizmette sınır yok.

Bu devirde Allah'ın kulu olmak varmış.
Di mi lan?"Namaz kılmak kaç kalori harcatır?"

Bu sorudan anlıyorum ki, sen "Hem spor yapayım, hem de ibadeti de aradan çıkarmış olayım." diyorsun. Ama ayıp ediyorsun. Bunu bil. Bu bir.


İki, sen bir rekat namaz kılınca -kesin olarak- kaç birim metre küp sevap kazandığını biliyor musun?
Biliyor musun?
Bilmiyorsun di mi?


E o zaman önce bunu bir öğren! Sonra gel, ben sana kilona, boyuna, posuna ve rekat sayısına göre bir gün içinde kılacağın her beş namazın ayrı ayrı hepsinin kalori hesaplamalarını verecem. Ama önce git bi öte tarafa, git bi öğren bakalım şunu. Ödev olsun sana. Hadi bi koşu git gel. Karşıdan karşıya geçerken sağa sola bak, şeytana uyma yolda. Her sarıklıyı imam sanma. Karıya kıza sarkma. Hadi bakayım."İlk öpüşen kız ne yapmalı?"

'Tarihte ilk öpüşen kız' olarak kitaplara geçmiştir zaten o. Artık yapacak bir şey yok.=> Sen de şu dünyaya dair bir şeyler merak ettiysen, utanma, iletişimden/Info'dan sor. Öğretmenlerin bile hoşuna gidermiş öğrencilerin soru sorması. Fantazi meselesi işte bir yerde. Kimisi sever; kimisi Orhan, Müslüm olur, üzer...


Sosyal Medyaya Aktar :

2 yorum

 1. Sonra detaylı bir yorum yazarım belki ama ilk cümleyi görünce aklıma birşey geldi :D Biz "Yananı görür Allah" şarkısını "Yunanı görür Allah" diye söylüyorduk küçükken :) Çocukluk işte hehe.

  YanıtlaSil
 2. öyle ki; yanani gördü ALLAH ve HAM MEYVASINI KOPARTTI DALINDAN, Bülent Abi´mizin.. O da veryansin etti bagirdi geyik gibi (hakkaten bazen sesi geyik sesi gibi geliyo bana o dallamanin yaa) YANANI GÖRÜR ALLAH sarkisi o zamandan kalma iste, Bülent Bey´in o "ham meyve acisi"ndan cikan feryadinin meyvesi o sarki.
  Biliyo muydun?
  Yooo!
  Bilmiyodun di mi?
  NaaabBeeerrRRr..

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt