Seçerim, Seçerim Seni Her Yerde

Seçilmiş adam çok şanslı adam. O kadar insan var, o kadar adam var şurda, şans gidip onu buluyo. Şeçilmiş adam bence bi yerde çok ibne adam. Mal mal hayat sürerken biri çıkıp diyo ki sen seçilmiş adamsın, sen çok özel adamsın, adamsın ya, gözümsün, helal diyo. Sonra diğer sıradan dünya kurtarıcılar da bunu çok seviyo filan. Sen diyolar, seçilmiş adamsın, görevini yerine getirip kahraman olabilmen için sana her türlü yardımı edicez, sen meraklanma, rahat ol yeğen diyolar. Onlar da ayrı bi mal. Ben olsam onların yerinde yardım mardım etmem. Ben olsam onların yerinde niye yardım edeyim ki? Ben olsam kıskanırım. Ben olsam ulan senelerdir dünyayı kurtarmak için şu ekipte görevimi kendi çapımda, mütevazice yerine getiriyorum, bi gün olsun biri de gelip teşekkür etmiyo, sonra bu ulvi amaçla hiç alakası olmayan, ben diyeyim serserinin, siz deyin züppenin biri çıkıyo ortaya, seçilip el üstünde tutuluyo derim. Ulan derim yeniden, boşuna çalışmışım, didinmişim o kadar yıllar boyu derim. Ben olsam niye seçilmiş adam ben değilim, sikerim lan, gitsin o kurtarsın dünyayı o zaman, yokum artık ben bu işte, hiç bir sikim de öğretmem o dallamaya derim, siktirip giderim. Ben olsam seçilmiş adama cephe bile alırım. Ben olsam o dakika dünyayı yok etmek için kötü bile olurum. 

(Hareketlere gel ya... Kaç yaşında adamsın, yakışıyo mu sana?)

Bilmiyorum, benim haydan seçilip gelmiş, ama bir türlü huya gitmek bilmeyen, diğer ekip arkadaşlarının tepesine tepesine çıkan, popülaritenin dibine vuran seçilmiş adamlara karşı böyle bir antipatim var. Kötüler bence daha samimi, daha demokratik. Kimse kimseyi ben seçilmiş adamım, senin üstünüm, arkam sağlam, seni tanrıya siktiririm oluum!! diye ezmiyo orda. Orda herkes bileğinin hakkıyla üst rütbeyi elde ediyo. Hiç kimseyi durduk yere seçilmiş adam diye tepene bindirmiyolar, bence kötülerin dünyası daha adaletli. En sonunda hep kaybediyolar belki ama, en azından şerefleriyle kaybediyolar. Bir adam seçelim de öyle kazanalım diye hile hurdaya gömülmüyorlar. Asıl adam onlar. Kahrolsun iyiler. Kahrolsun dünya.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt