Şizofreniyatım - 7

Azizim Günlük,

Bugün kullandğım GSM operatörüne "Kontörüm bitti ne yapmam lazım?" diye bir mail attım. İki saat sonra şöyle bir cevap geldi.

"Merhaba Sayın azgın_romantik_32-1, Kontörünüz bittiği için duyduğunuz endişeyi anlayabiliyoruz. Hepimizin başına zaman zaman böyle şeyler gelebiliyor. Önemli olan umudumuzu kaybetmeden, yıkılmadan yolumuza devam edebilmek. Bizim AREA olarak daima sizin yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.

Yine de, mailde belirttiğiniz gibi size 100 kontör yollayıp, "Bu da şirketten, azizim!" diyebilmemiz pek mümkün olamıyor. Sizlerin yararı ve iyiliği için aldığımız bazı kararlarımız ve prensiplerimiz böyle bir bağışta bulunmamızı engelliyor. Size bedavaya atılan 100 kontörün, para vererek kontör alan müşterilerimize haksızlık olacağını düşünüyoruz. Sizin ne düşündüğünüz ise bu aşamada bizi pek ilgilendirmiyor.

Zaten kontör devri de bitti. Her köşe başına koyduğumz AREA bayilerinden 30 TL'ye 30 TL'lik bakiye edinmeniz muazzam kolay. Daha fazla yardım, görüş ve önerileriniz için ise müşteri hizmetlerimizi çekinmeden arayabilirsiniz.

İyi günler dileriz..."

Bu maili okuyunca şok oldum günlük. Kontörsüzlükten allak bullak olan hayatıma bir darbe de bu gelen olumsuz cevap vurmuştu. Daha geçen gün kütüphanede sevgilisini öpmek istediğim için elemanın tekinden yediğim yüzyıllık dayağı unutamamış, hafızamdan silememişken böyle bir "red" bana bir intiharın kapılarını açabilecek kadar etkiliydi.

Ama yılmadım günlük. Bir mail daha yazarak içinde bulunduğum durumu AREA yetkililerine belirtmek istedim.

"Sayın, muhterem AREA müdürü, müdür yardımcısı, genel yayın yönetmeni, fotoğrafçısı, çaycısı, hademesi...
Sevgili gözlerinden öptüğümün yetkilisi...

Sizden daha fazla yardım almak ve isteğimde diretmek istiyorum fakat kontörüm olmadığı için o ünlü müşteri hizmetlerinizi arayamıyorum. Müşteri hizmetleriniz beni bi ara arasın.

Sevgilerimle... azgın_romantik_32-1."

Bekliyorum günlük.
Gözlerim çalacak telefonda, kulaklarım duvardaki saatin "tik tak"ında...
Telefonuma bağlananan bir düzenek nedeniyle, eğer üç saat içinde hattıma en az 150 kontör yüklemezsem evdeki sabit telefonum bomba olup patlayacak.

Dünyayı kurtarmam lazım günlük.<----------->

<----------->

Sosyal Medyaya Aktar :

6 yorum

 1. Lan kardeşim hasta mısın sen? Nereden gelir aklına böyle geyikler ya? :)

  YanıtlaSil
 2. Hocam inanırmısın bilmiyorum hastayım bu yazılarına, okuduğum her yazı için "ağzım kulaklarıma varıyor", gülüyorum :D bu arada senden bi çalıntı yaptım:D neyse mühendis abi devamını bekliyoruz... harika bi anlatış tarzın ve geyiğin var...

  yüreğimle...

  YanıtlaSil
 3. Her şizofreniyatın gibi bu da on numara. Hatta abartıyım: Bütün diğer yazılarını topla 8 şizofreniyat etmez. (Bu ne ya? İltifat mı hakaret mi?)

  YanıtlaSil
 4. İltifatlarınız için teşekkür eder, Şizofreniyetım serisinin bir 100'leme olacağının müjdesini vermek isterim.. :))

  YanıtlaSil
 5. Yıh yıh saat 3:22 yatmadan evvel bi uğrayayım dedim iyi geldi bünyeye.

  YanıtlaSil
 6. Bence şizofreniyat serisini bir pdf dosyasında toplayıp
  "FW: ahahaha çok komik baksana" adıyla millete forwardlayalım :))
  Ne dersin mühendis :)

  YanıtlaSil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt