Süleyman the Hayvan

Süleyman küçük yaşta hayatta kalma içgüdüleri gelişsin diye babası tarafından Belgrad ormanlarından Amazon ormanlarına kadar geniş bir yelpazede belli sürelerle tek başına bırakılmıştı. Daha yedi yaşında, babası Rıfat tarafından İstanbul'daki Belgrad ormanlarına bırakılan Süleyman, orada üç hafta boyunca yeri geldiğinde piknikçiler, yeri geldiğinde tecavüzcüler tarafından sıkı bir eğitime tabi tutuldu. Ama bu yine de Rıfat'ın istediği sertlikte bir eğitim değildi. Bir Kartal Tibet hayranı olan baba Rıfat, oğlunun kurtlar, kaplanlar, ayılar tarafından büyütülmesini istiyordu. Bu yüzden Süleyman'ı dokuz yaşında Afrika'da Savana'ya, on yaşında köpekbalıkları tarafından eğitilmesi için Atlas okyanusuna, on bir yaşında Kuzey Kutbu'na, on iki yaşında ise Güney Amerika'da Amazon ormanlarına bırakmıştı. Baba RIfat'a göre Amazon ormanları son bir final sınavı olacaktı. Eğer Süleyman oradan da sağ çıkıp evine dönebilirse, ve hatta orada kendisini yetiştirecek bir hayvan da bulmuş olursa, Rıfat'a göre Süleyman büyüdüğünde hiçbir şekilde öldürülemeyecekti.


Süleyman on iki yaşını on üç yaşına bağlayan gece, eve suratı, göğsü ve götü çizik içinde geldi. Rıfat Süleyman'a ne olduğunu sorduğunda, Süleyman, Amazon'da kara mambalar tarafından eğitildiğini, eğitimden sonra hemen hemen her yırtıcı hayvanı dövmesine rağmen, ormandan ayrılmadan bir gün önce bir komodo ejderiyle yaptığı müsabakayı kaybettiğini söyledi. Baba Rıfat bu duruma çok sinirlenip içerlese de bir şey demedi ve Süleyman'ı böyle kabullendi.

Aldığı tüm bu eğitimlerden sonra, Süleyman, Bollywood'dan Hollywood'a, oradan Yeşilçam'a kadar birçok film şirketinden Yeni Nesil Tarkan rolüyle filmlerde oynaması için teklif aldı. Ne var ki Süleyman, baba mesleği olan mafya işine girmek istediğini, aslında Savana'daki kurtlardan oyunculuk dersleri aldığını ama yine de babası "Evet" demeden teklifleri kabul edemeyeceğini söyledi. Baba Rıfat ise "Oyunculuk yaparsan diğer mafya babaları seninle 'artizzz!' diye dalga geçerler, karizman yerle bir olur, mafya kariyerin biter!" gerekçesiyle teklifleri kabul etmesine karşı çıkmıştı. Böylece Süleyman, kamera önünde değil, evde kendi odasında, yalnızken hayvanlaşmayı tercih etti.

Zaten sonra da çok geçmedi, öldü.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt