beş

İntikam düşüncesi içimi kıpır kıpır ediyordu. "Bir gün," diyordum kendi kendime, "illa ki gelecek ayağıma. Bir gün, sahip olduğu tüm kozları kendi elleriyle bana devredecek. İşte o zaman merhamet olmayacak. İşte o zaman, şimdi gözyaşlarımın iplerini elinde tutan o kadının tüm ruhunu yoğunlaştırıp bir kadehe dolduracağım, şöminenin karşısına geçip yudum yudum akıtacağım dudaklarımın gerisine, yutkunmadan tüküreceğim hepsini ateşe. Bir gün gelecek ve ben ondan arındıracağım acımı." Çok fena şeyler söylüyordum böyle. Çok fena şeyler kurguluyordum.

Aradan iki yıl geçti sonra. Bir gün, sabahın yedisinde telefonuma bir mesaj geldi. Gözlerimi ovuşturarak okudum; "Affeder misin ki? Olur musun benimle?" diyordu. Numara onundu. Beni bir başkası için terk ettiğinde dilediğim o kadim gün, işte bu gündü! Fırsat bu fırsattı! Ama aradan da iki yıl geçmişti. Saate baktım; çok erkendi amına koyim be! "Şu alarmı bi' beş dakika atayım da sonra düşünürüm," deyip geri yattım. Beş dakika sonra tekrar uyanınca, "Üff ya, kim uğraşacak şimdi intikamla mintikamla, sikerler," deyip komple kapadım telefonu. Anladım ki eski sevgiliden alınacak intikam henüz sıcakken yenilmeliydi. Soğuyunca, yemeye fena üşeniyordu insan.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt