on ve dört

"Vohohaho!" diye haykırarak ayaklandım. Yanımda mışıl mışıl uyuyan hatun, vohohahom yüzünden irkilerek uyandı. "Ne oluyor be, bu ne, manyak!" diye bağrındı bana. Umursamadım. "Kim lan o?" dedim, "Kim o pezevenk?" "Kim kim?" diye sordu pişkince. "Kim kim mi? Ulan önümde hayvanlar gibi sevişiyordunuz, hala kimin kim olduğunu mu soruyorsun?" dedim. Ağzımdan tükürükler fışkırıyordu. O ise kıkırdamaya başlamıştı. "Haa, sen rüya görmüşsün," dedi. "Hayır," dedim, "oyuna gelmem, asıl şimdi rüya görüyorum. O hıyar bana yumruk atınca bayıldım. Ayılıp, sevişmenize engel olmam lazım! Uyanmam lazım, uyandır beni çabuk!" Gülümsemesi yüzüne sıcak sıcak yayıldı. İçimi bir aşk kapladı. Keşke gerçekteki o kaşar kızla değil de, onun rüyamdaki bu tatlı yansıması ile sevgili olsaydım, diye geçirdim içimden. "O zaman orada uyanman için önce burada uyuman lazım," dedi. En sevdiğim ninniyi söyledi bana, gözlerim yavaşça kapandı.

Sonra gözlerimi gerçek dünyada açtım. Ben baygınken kaçmışlardı tabii, şerefsiz yasak aşıklar! Bense bir binanın tepesinde tek başıma dikiliyordum. Yüzümde, burnumun ucunu ve ağzımı açıkta bırakan bir maske, sırtımda da bir pelerin vardı. Karanlık gökyüzünde el feneri gibi yanan bir yarasaya bakıyordum.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt