on ve yedi

İkinci sayısı çıkmayacak bir edebiyat dergisi gibi ol isterdim. İçinde anlaşılamayan öyküler, kapağında bir tek beni çekecek güzelliğin olsun, ama sayfalarında konuşan satırlar pek tutmasın mesela. Beş bin kopya kadar basıl, ama dört bin dokuz yüz doksan dokuzun iade olsun; geriye kalan tek bir tanen de benim ellerimde. Sadece bende. Bir sene sonra bile kimse hatırlamasın seni, sakın geçme literatürlere. Koleksiyon sayısı gibi değerli ol bana, her öykünde beni ara, her okuduğumda seni arala.

İkinci sayısı hiç çıkmayacak bir edebiyat dergisi gibi olmanı isterdim. Oysa sen beş yüzüncü sayını yayınlayan FHM dergisi gibisin. Ne yana gitsen seni kesen erkekler, ne yana yanaşsan sana yavşayan, sana dokundurmaya çalışan birtakım adamlar. Az uslu dursan, az bir de benim olsan, az sadece benim kalsan... Ne olur sanki. Asabiyim, sinirlendirme beni. Kadına el kalkmaz ama valla ağzına yüzüne dalacağım senin bir gün. Hatta dalayım hakikaten. O zaman çirkine dönersin. O zaman kimse bakmaz sana benden başka. O zaman beş yüz ikinci sayısı yayınlanmayacak FHM dergisi gibi olursun, çünkü beş yüz birinci sayını sadece ben alırım. O halde dalmaya geliyorum sana sevgilim. Dibine dibine daldırmaya geliyorum. Beraber öyküler yaratacağız seninle. Şaşırtan sürpriz sonlarla süsleyeceğiz ölümlerimizi. Az bekle, tanıyınca sen de seveceksin beni.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt