üç

İkimiz de kozlarımızı oynamıştık. O aldatmıştı. Ben de aldatmıştım. Ben affetmiştim. O da affetmişti. O bir kez daha aldatmıştı sonra. Ben de bir kez daha aldatmıştım. Ben yine affetmiştim. O da yine affetmişti. Tüm olanların üstüne, o son bir kez daha aldatmıştı. "Hay amınama sikicem ama artık haa," diyerek ben de son bir kez daha aldatmıştım. Bu sefer ikimiz de affetmemiştik. Fakat; şimdi o ağlıyordu. Bense dimdiktim. "Nasıl oldu da ben kaybettim, nasıl oldu da sen kazandın?" diye sordu hıçkırıkların arasında. "Çünkü," dedim, "sen beni hep aynı kişiyle aldattın. Oysa ben hep farklı kollardaydım. Aslında sen beni değil, onu benimle aldatmış oldun bir yerde. O komple gidince de aldandığınla kaldın, kadın!" dedim.

"Bak," dedim sonra, "sen kibrit olup beni yakmaya kalktın. Ama benim çakmak olabileceğimi hiç düşünmedin, hatun! Ben sadece gazımı yenilerken, sen kendini de en dibine kadar küle çevirdiğini hiç fark edemedin."

Kadının böğürmeleri arasında arkamı döndüm, mağrur adımlarla uzaklaştım. Çok pis koymuştum lafı. Bilezik gibi geçirmiştim. Yine muhteşemdim.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt