yedi

"Sen niye bu kadar abazasın?" dedi. Dedim, ben Vadiliyim. "O ne?" diye sordu. Dedim, Vadi yurdu, İstanbul'un en büyük karantinası, 1500 erkeklik dev bir sığınak, diğer abazanlarla geçirilmiş beş muhteşem yıl, muazzam arkadaşlar, kız yurtlarını basmacalar, gazetelere haber olmacalar, hey gidi. Geçmişi anınca gözlerim dolmaya başladı, kendimi zor tutuyordum höykürmemek için. Abazandım belki, ama duygusal erkektim. "Ama o kadar da sevgilin olmuş, niye hala abazasın?" diye sordu. Dedim, bu bir mahkumiyet değil, bir tercih, abazanlığımı benden alırsan elimde hiçbir şey kalmaz ki, beni ben yapanı öyle silip atamazsın ki, bazı değerler ha deyince puff diye uçup gitmez ki. "Çok ilginç," dedi. İlginçti tabii, abazandım belki, ama özgüvenli bir erkektim. "Abazanlığım bana hala insan olduğumu hatırlatıyor," dedim sonra, "dünya yozlaşırken saflığımı korumama yardımcı oluyor. Siz kadınların değerini diğer tüm erkeklerden daha iyi bilmemi sağlıyor. Çünkü sahip olamayan anlar güzellikten, çünkü yapamayan yönetir, çünkü bir kadını en çok bir abazan sevebilir ve aşk ancak o zaman selam eder kadına," diye bitirdim. "İlgimi çekiyorsun," dedi. Çekecektim tabii. Abazandım belki, ama zarif, hümanist, şairimsi, filozofi ve değer bilir bir erkektim. En son, final darbesini vurmak için, "Zaten aşk da tam olarak cevabını duymak istemediğin soruları sormaktır. Bir yandan kulaklarını tıkar, diğer yandan seversin," dedim. "Seviş benimle," dedi. Sevişmeyecektim tabii. Abazandım belki, ama bir haysiyetim, bir gururum vardı benim. Dudağımda yarım bir tebessüm doğurdum. Bu cevap ona yeterdi. Şaşkın bakışları karşısında usturubumla kalkıp uzaklaştım sonra.

Abazanmışım. Kim abazan lan kahpe? Al işte, bir abazan tarafından bile geri çevrilecek hale gelirsin böyle. Al! Anlat arkadaşlarına. Abazanmış... Abazan değilim ben bi' kere; muhteşemim!

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt