yirmi ve bir

Bir gün yine Amerika'dayım. Bir kızla tanışıyorum. O nereli bilmiyorum ama ben İtalyan'ım, ismim Zanetti. Başka bir gün başka bir kız var yanımda. Onun suratını bile hatırlamıyorum ama ben Alman'ım, adım Podolski. Bambaşka bir gün bambaşka bir kızla ayrılıyorum diskodan, onun Amerikan olmadığını biliyorum, zaten ben de Meksikalı değilim, Aris'im ben, Atina'dan. Velhasıl, Amerika'da dolu dizgin yaşıyorum yani, sokaklarda fırtınalar estiriyor, yataklarda tornadolar koparıyorum. Muhteşemim.

Memlekete dönmeden önce son bir defa çapkınlık yapayım diyorum. Rus gurbetçisi oluyorum bu sefer. Ben doğmadan önceki gece Gonçarov girmiş babamın rüyasına, o da Oblomov koymuş ismimi. Kız da İsveçli o akşam, adı Mia. Sarı saçları sırtına su gibi akıyor. Buz mavisi gözlerini avuçlarımın içine koyuyor. Ağzı kulaklarıma varmış. Diğerleri gibi değil, aşığım bu kıza, aşık! Eteklerinde secdeye varıyorum, dudaklarında sarhoş oluyorum sabaha kadar. Bu kız çok başka çıkıyor, diyorum ya, ayarlarım kaçıyor, benliğimi dahi şaşırtıyor bana. Öğlen Zanetti uyanıyor yanında, akşam yemeğini Podolski ısmarlıyor. Gece yarısına doğru Aris ile beraber gidiyor gece kulübüne, Oblomov ile dans ediyor, şehvetli. Mia yadırgamıyor, hepsini ama hepsini seviyor. Benliğim şaşırmaya devam ederken, gecenin ilerleyen saatlerinde lanet olsun ki kontrolümü kaybedip birden Türk mühendise, öze dönüş yapıveriyorum istemsiz. Çok geçmiyor, beş dakika sonra Mia, Amerikalı David ile çıkıyor kulüpten. Kim lan bu David? Bakıyorum, veritabanımda öyle bir benlik yok. Ağzına sıçayım kız başkasıyla çekti gitti. Ah be! Ne yaptın sen mühendis, ah be, yüzünü göstermenin sırası mıydı? Mia gidiyor. Gitmesene. Gitme be.

Gitti ama.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt