yirmi

Otobüs yolculuğunun sonunda ayaklarımı bambaşka bir şehirde yere bastığımda, artık ben yolculuğa başlamadan önceki benden biraz farklıydım. Eski bene yeni bir şeyler eklenmiş, bunun yanında benden başka başka şeyler de çıkarılmış gibiydi. Allah'ım, Kadirli Seyahat ile yaptığım bu yolculuk nasıl böyle kadim bir süreç olmuş, nasıl da ruhumu dinginleştirip kamil insana doğru nirvanabooster gücüyle uçurmuştu beni? Hayret. Şehirler arası otobüs yolculuğunun o romantik atmosferi nasıl olur da bütün yolculuk boyunca uyumuş olmama rağmen beni etkisi altına alabilirdi bu şekilde? Ama sonra biraz daha düşününce bütün cevapların sende yattığını gördüm sevgilim. Sana ulaşmak için harcanan emek, emeklerin en güzeliydi. Sana giden yol, yolların en heyecanlısıydı. Sana varmak, ruhuma bir kat daha çıkmak gibiydi. Şehirler arası otobüs yolcuğu, uzak mesafe ilişkilerinin en büyük ibadetiydi nihayetinde; işte tüm düğümü çözen bilgi buydu. Sen ise bu bilginin ana kaynağıydın.

Otogardan koştura koştura evine geldim. Kapıyı çaldım, açmadın. Telefonunu aradım, cevaplamadın. "Selmaa!" diye bağırdım, ortaya çıkmadın. Sonra komşularından biri göründü pencerede. "O kız öldü bu sabah, öldü. Abisi öldürdü. Nişanlısını mı aldatıyomuş ne yabancının tekiyle. Onu da bulucakmış abisi, diri diri yüzücekmiş derisini o itin," dedi. "Haananıski..." dedim, koşarak otogara geri döndüm. Kadirli Seyahat'ten İstanbul'a dönen ilk otobüse bilet aldım. Bir yandan tatlı canım için dua ediyor, diğer yandan ikinci bir kutsal yolculuk yapacak olmanın heyecanı içine sığamıyordum. Evet, sana yolculuk etmek, sana varmak ya da en azından mücadelesini ortaya koymak güzeldi Selma, ama anneme varmak daha güzel olacaktı. Zira bir süre annemin babamın yanında saklanacaktım.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt