otuz ve altı

İş görüşmesi için beni büyükçe bir odaya aldıktan sonra ne olduğunu anlayamadan oracıkta ağzıma yüzüme tekme tokat daldılar. Dayak faslı bitince karşılıklı oturduk. “Sabırlı,” dedi içlerinden biri. “Agresif değil,” dedi başkası. “Mükemmeliyyetçi, en güzel tekmeyi yemek için kendisini atmadığı zemin kalmadı.” “Özgüveni yüksek; soldan yedi, sağını uzattı.” “Pek hırslı değil ama itaatkar.” “Şaka maka sağlam yedi.” “Gıkı çıkmadı.” “Biraz sarsıldı ama olur o kadar.” “Tam aradığımız eleman aslında.” “İyi dövdük ama.” “Valla güzel sopaladık.” “Kurumsallık budur işte.”

Sonra en geveze olanı “Let’s contunie in English,” dedi. Tekrar ayaklanıp beni bir de İngilizce dövdüler. “Baya akıcı yedi,” dedi ilk yumruğu atan. “Anlıyo ama konuşamıyo,” dedi bir diğeri. “Evet, okuma yazmada sıkıntı yok da pratiği biraz eksik sanki.” “Ama kem küm etmeden yedi valla ne salladıysak.” “Artısı eksisinden fazla.” “Asgari ücretle başlatalım, beğenirsek bir sene sonra yüz lira zam yaparız.” “Gerek yok, zaten asgariye her sene zam geliyor devletten.” “Doğru diyosun.” “Ülkenin en çok ciro yapan, en ünlü şirketiyiz sonuçta, kabul etmeyecek de ne yapacak?” “İşçisini bizim gibi siken yok ki rakibimiz olsun.” “Hahaha!” “Fena haşladık yalnız.” “İşe girsin biraz daha döveriz, yaya yaya, rahat rahat dövelim, iyice pişsin.” “Tabii, tabii, eğitmeden olmaz.” “Siz şimdi en yakın hastahaneye gidin, biz sizi ararız.”

Sonuç olarak işi içime içime, baya derinlerime kadar aldım. Şimdi çok mutluyum.

Sosyal Medyaya Aktar :

1 yorum

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt