yirmi ve dokuz

Sevgilimin klima gibi olmasındansa vantilatör gibi olmasını tercih ederim. Çünkü vantilatör ile serinlemek klima ile serinlemekten daha keyiflidir. Bak kardeşim, klimalı bir mekanda beş dakika sonra ortama alışırsın ve klima varmış yokmuş, hava sıcakmış değilmiş, hiçbir önemi kalmaz. ‘Ohh! Şimdi bununla ne de rahatız,’ düşüncesi uçar; unutur gidersin. Seni realiteden koparır, alır götürür. Hava sıcaklığı konusunda klima ile sahte bir ilişki içine girersin. Oysa vantilatör öyle değildir; o sana havanın çok ama çok sıcak olduğunu hiçbir zaman unutturmaz. Kafasını döndürüp senden uzaklaştığında hava sıcaklaşır ama sana tekrar geri baktığında iki saniyelik muazzam bir keyif yaşatır. Sabahtan akşama kadar da çalışsa, rüzgarı suratına her vurdurduğunda o iki saniyelik zevki her defasında tadarsın.

Kardeşim bak, aslında olayın herhangi bir sevgiliyle de alakası yok. Yoksa vantilatör gibi sevgili mi olur allasen? Seni yazıya sokmak için kullandığım küçük bir hileli teşbih alt tarafı, büyütmeyelim. İşin aslı, benim klima alacak kadar param yok ve vantilatörü sanki özgür irademle yaptığım bir tercihimmişçesine kullandığıma seni ikna etmek istiyorum. 1972 model kırmızı tosbağayı kullanmam da nostaljik ve cool tarz yaratımının bir parçası olmadı zaten hiçbir zaman.

Sosyal Medyaya Aktar :

4 yorum

 1. Klima yalan söyler, güzeliğiyle büyüler. Vantilatör iyi aile kızıdır. Seni elinde tutmayı bilir. O yüzden klimalı bir odaya girdiğinde değil vantilatörlü bir odaya girdiğinde daha rahatsındır.

  Güzel kafaymış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kafadan elimizde son bir adet kaldı. İlgilenir misiniz? :)

   Sil
  2. bana reddedemeyeceğim tekliflerle gelmeyiniz efendim. zira acımam! :)

   Sil
  3. Teklifim avuçlarımda çoktan geldim bile. Top artık sizde efenim :)

   Sil

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt