kırk ve üç

Diri diri derimi yüzmeye karar verdiğim sırada o aradı. "Nasılsın," dedi. "İyiyim," dedim. "Neredesin," dedi. "Evdeyim," dedim. "Bir şey söyleyeceğim," dedi. "Söyle," dedim. "Ben ayrılmak istiyorum," dedi. "Biliyorum," dedim. "Nasıl biliyorsun, kim söyledi," dedi. Telefonu kapattım. Terk edileceğimin haberini üçüncü tekillerden alamayacak kadar kimsesizdim. Neyse ki ayrılığımızı günler önce gözlerinden okuyabilecek kadar iyi tanıyordum onu.

Derimi yüzmeye tam başlayacağım sırada kapı çaldı. Bıçak elimde, gidip açtım. "Telefonu niye yüzüme kapadın," dedi. "Ayrıldık ya, ondan," dedim. "Kim söyledi de biliyordun," dedi. "Kimse," dedim. "Yalancı," dedi. Bıçağı iki memesinin tam ortasına sapladım.

Derimi yüzerken gözlerim cesedine takıldı. İşimi yarım bırakıp yanına gittim. Güzel ve soğuk vücudunu önce hüzünle süzdüm, sonra bıçakla yarmaya başladım. Göğüs kafesini zor da olsa ikiye ayırıp kalbini bağlandığı damarlardan sökerek çıkardım ve mutfağa götürüp rendeledim. Kalbinin parçacıklarını kahve makinesinde demledim, filtreledim ve içtim. Ağzımı bir iki kere şapırdatınca kendi tadımı buldum o kanlı çayda. Zaten buram buram da ben kokuyordu. Gerçeği o zaman anladım. Sevgilimin muhteşem tiyatratik performansına hayran oldum sonra. "Hınzır seni..."

Kafamı fırına sokmaya kara verdiğim sırada bir başkası aradı. "Banu nerede," dedi. "Burada," dedim. "Yedin mi şakayı," dedi. "Yedim," dedim.

Sosyal Medyaya Aktar :

3 yorum

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt