elli ve beş

Yolculuktan geriye kalan sadece sen ol istemiştim. Biletimden kahveme, koltuğumdan tut molada yediğim böreğe... Hepsi varlıklarına sen katılarak benimle bütünleşir diye düşünmüştüm. Nihayetinde şehirler arası bir otobüs yolculuğunda yavaş yavaş asimile edecektin benliğimi ve ben Kafka'yı kıskandırarak dönüşecektim senliğe. Usul usul. Döndüğümde öyle anlatacaktım çünkü arkadaşlara. Biraz da abartacaktım elbet, delikanlı aşkın şanındandır; zira gönlüm el vermezdi böyle süssüz dile getirmeye.

Seni barındırmayan bir varışa ulaştığımda anladım oysa; baştan sona sade bir ben olup çıkmıştı o koca otobüs. Yazıhaneye giden yorgun şoför ve yılmaz muavini mesela; işte ben. Otobüsün lastiğindeki girintilere sıkışmış o küçük taş; o da ben. Otogarın asfaltında süzülen yalnız gölgem; aynı ben. Sensizliği boş avuçlarıma bırakan bir yolculuğun beni benlerce kez pekiştirmesinin acısı katlanılmaz boyutlara ulaşınca seni aradım sonra telefonla. "Hani karşılamaya gelecektin?" dedim. "Gelmemiş miyim," dedin alay edercesine, sonra, "ben sana dedim, uçakla gelecektin, o zaman karşılardım, yıl olmuş 2016, ben adam karşılamaya otogara mı gidicem varoşlar gibi," dedin. "Param yoktu ama o kadar," dedim. "Paran yoksa ben de yokum, bay baay," dedin.

Otobüsüme geri döndüm. Bitkin. Koltuğuma geri oturdum. Yorgun. Gözlerimi geri kapadım. Nemli. Dönüş yolculuğu ne zaman başlardı, bilmiyordum. Biletim de yoktu gerçi ama zaten umurumda da değildi. Nihayetinde muavin de bendi, otobüs de.

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt