elli ve bir

Özenle yazıp senin o narin ellerine tutuşturduğum öykümü okuduktan sonra yüzünde doğurduğun o sevimsiz ifadeyi hiç unutmuyorum. Hemen ardından öküzce eleştirilerde bulunan dilini koparıp köpeklere yediresim de gelmişti, yalan yok. Ve tekrar ardından, öykümü gece mavisi mürekkebimle her pütürüne işlediğim o kağıdı buruşturup gözlerimin önünde çöpe atman sabrımın zorlanan son damlası olabilirdi de, gel gör ki olmadı, sonuçta sevgilimdin. Fakat sonradan anladığıma göre seninle ilişkimiz daha aslında o gün bitmiş olmalıydı, alçak sevgili... Aradan iki ay geçtikten sonra sen duştayken cep telefonuna Ayfer'den gelen o mesajı görmez olaydım keşke, ah okumaz olaydım. Ayfer sana, "Umut'un yeni yazısını okudun mu çok koptum ahahuhae," diye mesaj attığı sırada senin cep telefonunu Candy Crash oynamak suretiyle elimde vah tutmaz olaydım. Bunu müteakiben diğer mesajlaşmalarınıza off merak edip bakmaz olaydım. Demek ki benden gizli gizli Umut'un yazılarını okuyor, yine periyodik olarak benden gizli gizli Ayfer ile beraber utanmazca beğeniyordun o satırları, benimkilere nezaketen de olsa tebessüm etmezken. Yıkılmıştım adeta. Aldatılmıştım. "Benimkinin yazıları kısa," diyordun bir mesajında, "Umutunkiler ise uzun, upuzun, çok haşmetli, baştan çıkarıcı." "He valla, öyle, okudukça içine içine işliyo, dibine dibine adeta," diyordu Ayfer de, "imza istesek verir mi acaba?" diye de soruyordu hatta. Ve sen, hain sevgili, terbiyesiz kadın, "bilmiyorum, ama o istese ben veririm," diyordun utanmadan.

Sen duştan çıktın sonra, üzerinde kırmızı bornozun. Telefonun ellerimde, gözlerimde asabi yaşlar... Hemen anladın durumu, nihayetinde zeki kadındın, "sevgilim," dedin suçlu bakışlarla. "Merhaba," dedim, "ben Umut." "Na, nasıl yani ya?" diye tekledin. "Mahlasım o benim," dedim ve sessizce çıktım evden. Haklıydın aslında, bok gibi yazıyordum elbet, şuna bak böyle saçma son mu olurdu?

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt