elli ve dokuz

Benzeştirilemeyen sevgili;

Günler geçerken yağmurlar yağıyor, kar taneleri fütursuzca yerlere düşüyor, ortalık buz, adeta donuyorsun, ortalık sel, ağaçlarda çiçekler, bakıyorsun fotosenteze hız gelmiş, sıcak, boğucu ve de, kumsalda güneşlenen teyzelerin hemen ötesinde amcalar denizin içinde deve güreşi yapıyor ve nemli hava partikülleri durdurulamayan kötü karakterler gibi tenimi yakmaktan zevk alıyorlardı. Zaman, bi'milyoncu dükkanından alınmış ucuz bir elek gibi bizi süzgecinden geçiriyordu ve ben bu süre zarfında başka hiçbir sevgiliyi sana benzetemiyordum. Mesela Hüseyin’in sevgilisi kahverengi gözleriyle senden ayrılıyordu, ayrıca sana hiç yakıştıramayacağım şekilde bol tükürüklü öpüyordu, vıcık vıcık. Selim’in hatun senin gibi cinayet kitapları okumayı sevmiyordu, Canan Tan'ın sümüklü kitaplarıydı onun favorileri. Arif’in manitası ise kocaman bir kezbandı ve boyu senden yaklaşık on beş santim kısaydı. Zaten bunlardan başka sevgili de tanımadım senden sonra. Hatta Hüseyin’i, Selim’i ve Arif’i de hiç tanımadım; onların da beni tanımasını pek istemezdim işin doğrusu.

Bu üç kadın ne zaman beni kollarına sarsa üşüdüğümü fark ediyordum. Her sarılışta daha da düşüyordu ruhumdaki termometrenin seviyesi. Yolları kar, beni sensizlik tutuyordu, anlıyor musun?

Sonra bir gün Naim’i düşündüm. O ne şanslı pezevenkti o! Kuzey kutbuna da gitse ısınırdı o! Çünkü onun yanında bir adet sen vardın, hep vardın! Ben ise uzaktaydım. Aklıma düşünce aradım piçi. “Alo,” dedi Naim, telefonu açar açmaz. Dedim, alo. “Naptın abi,” diye sordu. Dedim, napıyım. “Valla onu bilmem de burada havalar çok soğuk,” dedi. Dedim, biz burada yanıyoruz. “Gavur amı gibi mi hehe,” dedi, pis. Dedim, he öyle, Banu nerede? “Duş alıyor,” dedi. Dedim, anlat biraz.

Sen duştan çıkana kadar Naim seni anlattı bana.

"Son zamanlarda iki kilo aldı," dedi, "çok da yakıştı," dedi, "saçlarını İbrahim Tatlıses siyahına boyattı, yeşil gözlerine de çok gitti," dedi.

Hemen kafamdaki o zaten güzel olan imajını güncelleyiverdim.

"Az önce seviştik zaten," dedi, "kırmızı saten elbisesinin altına siyah jartiyer giymişti, topuklu ayakkabıları da omzumdaydı," dedi.

Kafamdaki sana Naim’in anlattığı elbiseleri giydirdim.

"Saçlarını Japon kızları gibi iki yanda top top olacak şekilde toplamıştı, boğum yerlerine de kırmızı kurdele bağlamıştı," dedi, "beni resmen çıldırttı adamım," dedi.

Nasıl da iştahlı iştahlı anlatıyordu namussuz. Nasıl da nazire yaparcasına sıkıyordu. "Ben kocaman bir orrospu çocuğuyum," dercesine sallıyordu şerefsiz! Ben var ya ben, senin yedisinden yetmişine tüm ceddini sikeyim Naim, diye geçiriverdim içimden.

"Ne zaman tamamlayacaksın, tamamla da gönder artık şu işi," dedi en son, beni tatlı küfürlerimden uyandırarak. Dedim, yakında elinde olur.

Naim, zengin bir müşteri, sahtekar bir insandı. Senin bu son seksi halini de resmettikten sonra dosyadaki diğer resimlerinin yanına koyup Naim’e postaladım. Naim de bunları sana hediye olarak verecek, “ben çizdim bunları sevgilim,” diyecekti. Sen de yiyecektin. Ben paramı alacaktım. Naim günün kahramanı olacaktı. Sen mutluluktan uçarak Naim’le bir kere daha sevişecektin. Ben yine üşüyecek, Naim yine ısınacaktı.

İşte böyle sevgilim. Senden ve bu son seksi resim işinden sonra Naim bir daha seni anlatmadı hiç. Şimdi elimde Naim’in bana seni çizebilmem, genel hatlarını tanıyabilmem için yolladığı üç adet bikinili fotoğrafından başka hiçbir şey yok. Onları da zaten Hüseyin, Selim ve Arif’e yolluyorum yarın. İsimsiz bir dosttan güzel bir geri paylaşım jesti olacak bence.
Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt