altmış

“Hacı,” dedi Umut, “ben taşıyorum bu beyni de niye sadece %2’sini kullanıp hamallık yapıyorum, enayi miyim oğlum, madem taşıyorum, taşıdığıma değsin, şöyle bi %20 falan kullanayım,” dedi. Dedim, yapma, bak bizim de bi bildiğimiz var ki sadece %2’sini kullanıyoruz, yoksa bi akıllı sen misin lan? “Ne biliyon oğlum,” diye sordu, “bildiğin bir şey varsa söyle de beraber bilelim,” dedi. Dedim, yok, o bildiğim şey geri kalan %98’in içinde kaldığı için anlatamam ki sana, aslında ben de pek bilmiyorum. “Yobazsın lan işte,” dedi, “hiç sorgulama yok, ben niye sadece beynimin %2’sini kullanıyorum diye merak etme yok, malsın,” dedi, “ben,” dedi, “beynimin %20’sini kullanıcam, bulucam o gizli bilgiyi,” dedi. Dedim, kullandırtmazlar oğlum yapma. “Çaktırmadan kullanıcam, merak etme,” dedi. Dedim, bir daha düşün. "Olmaz, vericem tam güç," dedi. Dedim, yapma. "Yapıcam," dedi. Dedim, etme. "Edicem," dedi.

İlk iki gün süper zeka olarak dolaştı bu; Einstein gibi dil çıkarıyor arada, “bi fotomu çekin la böyle,” diyor, yakaladığı her probleme çözüm getiriyor, bize yukarıdan atılan bakışlar falan… Sonra üçüncü gün oldu, dört oldu, beş, altı, yedi oldu derken beyni birden boşalıverdi bunun. Fazla yüklenmeden eridi lan! Kafanın içi baya ısınmış, bildiğin buhar çıktı kulaklardan, ne de leş bir koku ama. O eriyen beyin kokusu var ya, vallaha çok leş. Nasıl yüklendiyse artık… Bence %20 dedi ama kesin %70-80 filan kullandı hıyar. Yoksa %20’de bu kadar hararet yapmaz içerisi bence. Hatta evet, bi %90 kesin kullandı bu. Ama işte o sırada o kadar çok gizli bilgiyi gördü, hayatın anlamını, neden var olduğumuzu filan o kadar çok öğrenmememiz gereken şeyleri öğrendi ki ileride konuşup da açığa çıkartamasın diye Allah bunun beynini eritiverdi işte. Derin Allah hacı bu. Şaka yok. Kullandırtmazlar dedim ama ben ona, dinlemedi. Şimdi karşıma geçmiş melül melül bakıyor buraya. Hayır, soramıyorum da bir şey, cevap veremiyor. Yapma dedim ama ben. Biraz önce sağ kulağından beyninin sol lobu akmaya başladı mesela, öyle erimiş de karışmış içeride. Canlı canlı izliyorum bu vahşeti, yapacak bir şey yok. Sağ lob da sol kulaktan çıktı. Beyninin zarını da burnundan çekip çıkardı sümük sanıp. Yedi bir de. Allah belanı versin senin be oğlum! Ne aktı be, ak ak bitmedi, kaç kilo beyin taşıyorsa artık. Leş ya! Bacaklarında delikler olsa paçalardan da akacak utanmadan, öyle erimiş ha! Donuna kim bilir neler aktı. Etme dedim ama ben.
Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

← Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki →
Önceki Kayıt