altmış ve bir

"Gitme," dedi.

Hüzünlü şarkıları arkama takıp gidecektim halbuki. Islak bir flama sallayacaktım en önde. Yolum uzundu. Ayakkabılarımın altına kıtalar serpiştirirdim hem, mısraların üzerinde kayarak ilerlerdim. Yıllarca içimde onunla marine edeyim derken bayatladığını fark edemediğim sevdanın kellesini almanın zamanı gelmişti zira. Gidecektim. Ve arkamı dönüp uzaklaşmaya başlayalı çok olmamıştı. Ama o "gitme," demişti artık bir kere. Belki iki kere. Ya da on. Ne de çok söyledi öyle. Sanki Gitme!ye o kadar açtı ki bu an için binlerce saat kollamıştı akşamları. Ve o cehennem işte bu cehennemdi sonunda. Ağzından çıkan tek bir kelime defalarca yankılandı yapraktan yaprağa. Çünkü ben gitmek için mangal kokusuna bulanmış parkı seçmiştim. O da "gitme," demek için ağaçların ağırlıklarınca üzerimize çökmesini sabırla beklemişti. Hayır, asıl o yüzden gitmeliydim ya zaten.  Biri "gitme," diyorsa, ki demişti işte, üç kere mi, yirmi üç kere mi, kaç kereyse, demişti hani, demişse biri eğer "gitme," diğeri de tam tersine, sakınmalıydı kalmaktan. Gitme! kimsenin bilmediği bir yalandı. Gitme! tuzaktı, ikimize de yaramazdı. Gitme!nin kendi planları vardı, gebe bırakacaktı bizi, onu da, beni de, sinsice, yemin ediyorum, bilmiyor muydum sanki. Küçük gitme!ciklerin arasında boğularak mı yaşamalıydık bu kısa hayatı yani? Oysa bir insan kaç kere kalabilirdi ömrü boyunca?

O "gitme," dedi. Ben kısa bir duraksamayla hayatımızdan yedi saniye kadar çaldım. Sonra konuşamadan cevaplamaya yeltendim.

Ben demedim, o dedi, "gitme," dedi.

Oysa zamanım yoktu.

Sonra tekrar.

Gitme!

Bu Hİkayeyİ Sosyal Medyaya Aktar :

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

- Yüreğin yukarıdaki yazıya yorum yazmak istiyorsa lütfen sesini dinle, hem bedava!

- Profil seçiminde Adı/URL'yi seçerek sadece adını/nickini yazıp hızlıca yorumunu gönderebilirsin. İstersen Anonim'i seçerek daha da hızlı davranabilirsin; ve fakat kim olduğunu kimse bilmez senden başka. Yok, eğer Benim orda burda hesabım var argadaş, varsa boşuna mı var? dersen hesaplarından biriyle de girip yorumunu bırakabilirsin. Bana ne lan, yap işte bi' şeyler!

Önceki →
Önceki Kayıt